Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

5 Nisan 2010 Pazartesi

Unicaja Gündemine Yeni İsimler

Reneses'in geleceğinin belirsizliğinden mi yoksa uzun vadeli düşündüklerinden mi bilinmez Malaga henüz Juan Dixon'ın yerine transfer yapmadı ve uzun dönemdir de tranfer piyasasında adları dolaşmıyordu. Ta ki geçen haftaya kadar. Gary Neal'in kadro dışı bırakılmasını ayrı bir postla geçmedim ama Benetton Bobby Dixon transferinde de bu olaya değinmiştim. Kısaca özet geçmek gerekirse Gary Neal geçen Cuma günü gece alemlerinde görülüyor ve cumartesi de antrenmana gelmiyor. Benetton'un pazar günü Napoli'yle oynayacak olması asla ve asla bu olayın mazereti olamaz. Doğruysa hem de başta Repesa varken harakiri tadında bir hareket olmuş. Ya da kadro temizliği için bahane de olabilir safça atlamak istemedim ama neticede kulüpten yapılan açıklama ile Gary Neal geçici olarak kadro dışı bırakıldı ve kulübün nihai kararı sonra vereceği bilgisi verildi. Bu pozisyonda kaliteli bir oyuncu serbest kalınca da "auto message" gibi Malaga ilgisi basına yansıdı. Tabi şu anda Neal'in durumu net değil çünkü ligde açık ara takımın en skorer oyuncusu ve Benetton'un böyle bir dönemde disiplin nedeniyle böyle cesurca bir hamle yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Karşıyaka'dan sonra gittiği Barcelona macerası kurtlar sofrasında pek başarılı olmamıştı ama bugün Neal boşta kaldığı anda Avrupa'nın tüm liglerinde rahatça takım bulacağı da bilinen bir gerçek.

Gelelim bir diğer söylentiye. Bir yandan playoffu, bir yandan da gelecek seneki Eurolig pozisyonunu korumaya çalışan Malaga uzun vadeli girişimlerde de bulunuyor. İlk hedef Barcelona'dan Jordi Trias. Makina düzenindeki Barcelona'da çok uzun zamandır rotasyonun en son parçası Trias. Hatta çoğu zaman hiç süre alamıyor. Bir süreye kadar farkın açıldığı maçlarda oyuna giriyordu ama son dönemde Pascual'ın sadece savaşçı beşinde önemli parçalardan biri haline geldi. Tabi Pascual'in savaşçı beşe dönmesi ancak işler kötü gittiğinde denediği bir seçenek. Bu da Trias'ın işler yolunda giderken süre almadığının ayrı bir işareti olarak görülebilir. Malaga'nın bu seneki en önemli sıkıntılarından biri pota altında bal yapmayan arıları. Ne Freeland ne de Archibald bir türlü istenilen seviyeye çıkamadı ve çoğunlukla oyunun tek yönünü sahaya koyabildiler. Oraya mutlaka takviye veya komple bir kabuk değiştirme operasyonu gerekiyor o kısım ayrı. Trias 4 numara olduğu için o pozisyonda düşünülmüyor tabi ki de ama kadroyu genişletme anlamında akıllı bir hamle. Benzer özelliklere sahip olan ama uzun ve atletik 4 numaralara karşı zaman zaman sıkıntı yaşayabilen Jimenez'le rotasyonda önemli süreler paylaşabilirler. Önemli olan orada Printezis'in de varlığı. Hem Rubio, hem Jimenez, hem de Printezis varken Trias'ın adı kulislerde dolaşıyorsa bu demektir ki Printezis yeni sezonda yolcu olabilir ve muhtemel bir ayrılığın tamponu hesap ediliyor olabilir. Biz buraya notumuzu düşelim de neticede transfer dedikodusu, ne olacağı bilinmez. Olursa durum tahlili ve akabinde beyin fırtınası kategorilerinde mutlu oluruz. Yeri gelmişken hariçten gazel okumayı da eksik etmeyeyim. Kerem Gönlüm'ün yokluğunda Trias oraya ne de güzel cuk diye oturur.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...