Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

17 Nisan 2010 Cumartesi

Alba Berlin: 77 - Bizkaia Bilbao: 70 (Kendini Valencia mı Sandın Dostum)

Luka Pavicevic'in Alba Berlin'ini tarif etmek için herşeyin önünde tek bir tarif vardır o da "Disiplin". Oyunun akışı ne olursa olsun hiçbir zaman düzenleri değiştirmezler ve lise takımı havasında mücadeleye devam ederler. Bugün de aynı şekilde sahadaydılar. Bilbao'nun bugün Alba Berlin'i yenebilmesi için dışarıyı iyi kullanması gerekiyordu çünkü Alba Berlin'in takım savunmasıyla içeriyi iyi kapattığı bilinen bir gerçekti. Bilbao iyi atıcılara da sahip aslında. Hervelle, Blums, Mumbru, Salgado, Markota gibi oyuncular çok meşhur atıcılar olmasa da her an can yakabilecek potansiyele sahipler ama bugün Bilbao bir önceki maçın etkisinde kalmış gibiydi. Maç boyu 5/23 üçlük attılar ki bunların ikisi maçın sonundaydı. Maçın adamı tartışmasız Adam Chubb'dı. Ama bu performansı yaratan kendisi değil, aynı zamanda takımıydı. Chubb'a müthiş pozisyonlar hazırladılar, o da yüksek isabetle bitirdi. İkili oyun üzerine kurulu Alba Berlin hücumu herzamanki gibi yeri geldiğinde dış atışları da kullandı ve burada da McElroy'un hakkını vermek gerekiyor. Maçı 3/3 üçlük isabetiyle tamamladı ama üç isabetin tamamı da çok çok kritik anlarda geldi. Bir maç önce Valencia nasıl Panellinios geri dönüşüne izin vermediyse Alba Berlin de aynı şekilde Bilbao'nun geri dönüşüne izin vermedi. Gecenin en çok konuşulması gereken ismi Eurocup MVP'si Banic. Sezonun en kritik maçında, sezonun en silik maçını oynadı. Alçak post oyunları etkili olan Banic'in içeriye gömülü Alba Berlin savunmasında boy dezavantajıyla önceki maçlara göre etkisiz kalması beklenebilirdi ama bu kadar kötü bir oyunu eminim ki Katsikaris de beklemiyordu. Ne top alabildi, ne aldığı toplarda pota yüzü görebildi Banic. Mumbru da feci bir maç çıkardı. Özellikle son anlarda kaçırdığı serbest atışlar oyunun kaderini değiştirdi diyebilirim. Hakem rüzgarının Bertomeu faktörüyle Alba Berlin'in arkasından esmesini bekliyordum ama tam tersi oldu. Üçüncü periyodda hakemler ittirdikçe ittirdi Bilbao'yu ama bugün Alba Berlin sabaha kadar oynansa kaybetmeyecekti. Sezonun en formda takımlarından Valencia ile Eurolig'i hakeden Alba Berlin yarın akşam Eurolig bileti için kapışacak. Vakit olursa yarın bir değerlendirme yazısı gireriz. Detaylı istatistikler burada.

Alba Berlín (18+17+21+21):
Wright (9), Byars (10), McElroy (13), Dojcin (-) , Sekulic (2) , Hamann (-), Jenkins (11), Golemac (5) , Chubb (27).

Bizkaia Bilbao Basket (18+12+19+21):
Salgado (9), Warren (14), Mumbrú (10), Hervelle (10) , Moiso (12) , Javi Rodríguez (-), Blums (5), Banic (4), Markota (-), Seibutis (6) , Vázquez (-)

2 yorum:

bahadır dedi ki...

@maliano,final maçını nereden seyredebiliriz?

Adsız dedi ki...

eurosport 2

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...