Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

29 Nisan 2010 Perşembe

Serkan Erdoğan İki Yıl Daha Alicante'de

Ricky Davis'in geldiği gün Serkan Erdoğan'ın da Alicante'ye gidişi basına yansımıştı. Apar topar gidişte askerlik ne kadar etkili oldu bilmiyorum ama gittiği günden beri bir türlü istediği istikrarı yakalayamadı Serkan. Birkaç maç hariç hep düşük rakamları vardı ve iki haftadır da sakatlığı sebebiyle forma giyemiyor. Bugün Serkan'ın Alicante ile iki yıllık sözleşme yenileyeceği haberi basına yansıdı. Resmi imzalar da yarın (perşembe) başkanla beraber düzenleyeceği basın toplantısında atılacak.

Alicante ligin bitimine 3 hafta kala ligde kalmayı garantiledi. Playoff için de Joventut - Barcelona - Estudiantes fikstüründen üç galibiyet çıkarıp önlerindeki 5 takımın kaybetmesini beklemeleri gerekiyor. Kulüpte kimsenin de böyle bir beklentisi olmadığına göre sezonun geri kalanı Alicante için "Bitse de gitsek" havasında geçecek. Seneye bu korku dolu haftaları yaşamamak için de bir yandan kadro çalışmalarına başlayacaklar. Tepe dörtlüsünün hatta artık beşlisinin ( Barcelona - Real Madrid - Caja Laboral - Valencia - Unicaja Malaga) farklı boyutlara geçmesi beklenen gelecek sene için Serkan Erdoğan'ın kalan 6 haftalık performansı ve mevcut sakatlığı basamak ihtimalini ortadan kaldırdı. Dolayısıyla Serkan'ın mevcut düzenini bozmamak, daha fazla top kullanabileceği bir takımda kalmak, iyi kontrat, vitrin şansı ve bedelli için gerekli şartların oluşmaması gibi birçok faktör nedeniyle kontratını uzattığını varsayabiliriz. Sağlıklı ve formda bir Serkan'ın seneye ACB'de önemli rakamlar yakalaması ve bireysel kategorilerde yukarıyı zorlaması (ki bu onun özelliklerine göre sadece sayı krallığı listesi olabilir) sanırım kimse için şaşırtıcı olmaz. Birçok problemle boğuşan Milli Takım için de yazın önemli bir skor silahı olabilir Serkan. Tabi "dakika pazarlığı" yaşanmaz ve benchte oturmayı bir zaafiyet olarak algılamazsa.

2 yorum:

Fanatik Basket dedi ki...

TB2L Dörtlü Final maçları naklen SkyTürk'te.. Maç programı http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=495

Fanatik Basket dedi ki...

Sertaç Şanlı Röportajı.. Genç Telekom ve Türk basketbolunun genç yıldızıyla yaptığımız özel röportajı okumak için http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=496

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...