Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

13 Nisan 2010 Salı

Real Madrid Almond'la İmzaladı

Hem Marca, hem de AS'ın ağzından bu haberi geçtiğimiz günlerde vermiştim. Söz konusu bu iki gazete olunca Messina yalanlasa bile pek fazla kimsenin umurunda olmamıştı. Morris Almond dün Valdano'yla beraber törenle imzayı attı. Sözleşme 2012 yazına kadar ama sezon sonunda Real Madrid'in sözleşmeyi feshetme hakkı var. Almond da herkes gibi Messina süzgecinden geçecek ve başarılı olursa takımda kalacak. Messina kadrosuna dönem dönem takviyeler yapan, eksik noktaları yamamak için çok fazla beklemeyen bir koçtur ama herhalde bu seneki hamlelerinin çokluğunda Barcelona üstünlüğünün payı var. 10 Nisan'da gelen çifte tokattan sonra Pellegrini'nin ipi çekildi ama Messina ismi ve karizması sayesinde şu an için yırtıyor. Yoksa bir sene içinde Barcelona'ya karşı 8 maçın 7'sini ve iki kupayı kaybeden bir hocanın bu kulüpte çalışması mantığın alabileceği bir sonuç değil. Tabi Madrid mantalitesiyle. Messina'nın şansızlığının da böylesi tahammülsüz bir kulüpte son 10 yılın Avrupa'daki en iyi takımıyla ezeli rakip olarak mücadelesi etmesi olduğunu ekleyelim.

Her transfer bir ayrılığın habercisidir derler. Basının üstünde birleştiği isim Kaukenas oldu. Sezon sonu sözleşmesi bitiyor ve İtalyan basını da Kaukenas'ın Armani Jeans Milano'ya gidebileceğini yazdı. Messina'nın artık ona hiç süre vermediğini düşünürsek bu senaryo çok uzak durmuyor. Zaten olayın sportif sebeplerden ziyade bireysel olaylara dayandığı da söyleniyor. Bir tarafta Barca'yı, diğer tarafta Siena'yı devirmek için çabalayan iki takımın birbirine zincirleme bağlı transferleri. Ortak özellikleri çaresizce en iyinin arkasından koşturuyor olmak. Kaukenas'ın imza töreninde de Valdano vardı ama resim çok manidar. Sanki ta o zamanlarda Valdano Kaukenas'tan formayı geri alıyor gibi. Geldiği gün, aslında gideceği gün resmedilmiş.


0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...