Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

1 Nisan 2010 Perşembe

Teletovic Gaza Geldi

Eurolig'in en istikrarsız beşini say deseler herhalde hiç düşünmeden Teletovic'i listeye yazarım. Değişen TAU Ceramica sisteminden kendine pay biçen, winner oyuncu eksikliğinde kendisini bu rolde gören veya kendisine bu rol verilen Teletovic bu sene Caja Laboral'in aldığı sonuçlarda olumlu veya olumsuz birebir etki yaptı. Geçtiğimiz hafta Bosna basınına konuşmuş Teletovic. Ricky Rubio'nun bile NBA'e gidip gitmemesi tartışılırken "Avrupa'da yeterince piştim. Artık NBA'e gitmeliyim." anafikrindeki konuşmasını "ABD'de oynayan ilk Bosnalı olmak istiyorum." şeklinde duygu yüklü parçalarla da yoğurmuş. Birçok genç yıldız adayının NBA'e gidip süre alamadığından da bahsetmiş. Pjanic'in Barcelona ile anlaşamadığı için Lyon'da kaldığını ve bunun kendisi için çok daha hayırlı olduğunu da örnek olarak vermiş. Yani bu da bir nevi "Artık vakit geldi." manasına geliyor. "Ben benchte oturup, tezahürat yapacak adam değilim. Oynamak istiyorum." ise en bomba cümlesi. Adama şunu sorarlar; şutundan başka bir meziyetin yokken, üstelik onu da bir maç iyi bir maç kötü yaparken, içeride savunma namına hiçbir varlık göstermeyip ezilirken NBA'e gider gitmez ilk 5 başlayıp esasoğlan olmayı gerçekten düşünüyor musun? Bu açıklamaları yaparken kendinde miydin? Biz ne Jasikevicius'lar ne Navarro'lar gönderdik oraya bumerang gibi geri döndüler. Teletovic neyine güveniyor anlayamadım. Üstelik en ilginci de geçen sene Caja Laboral'le 5 yıllık sözleşme yenilemiş olması. Ramiz Dayı'nın İbrahim Kutluay'a söylediği sözle Teletovic'i selamlayayım; "Mesele NBA'e gitmek değil yeğen..Mesele NBA'de şut sokabilmek.."

3 yorum:

selim dedi ki...

Bu anlattığınız özellikler bana bir Türk oyuncuyu da hatırlatıyor diyecektim ki en sonda ismini anmışsınız zaten.

M.Ç. dedi ki...

ibrahim gibi rigeadeu da şut sokamadan gelmişti sanki. öyle miydi?

boraturkoglu dedi ki...

İllede gidecem arkadaş diyorsa en uygun NewYork ve D'Antoni sistemi olur heralde=).Onlar için amaç 3'lük atmak. Girmesi, girmemesi önemli değil=).Keza takımda herkes deniyor

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...