Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

8 Nisan 2010 Perşembe

Logan ve Woods'a İspanyol Kancası

İki haber de İspanyol AS gazetesine ait. David Logan'ı Caja Laboral'e, Qyntel Woods'u da Real Madrid'e yazmışlar. Prokom'un sadece Eurolig'de değil, son dönemde tüm kulvarlarda elde ettiklerinde bu iki oyuncunun imzası var. Logan zaten problemsiz bir oyuncu ama esas övgü Woods gibi bir oyuncudan bu kadar performans alabilen, etrafına serpiştirdiği oyuncularla rol paylaşımını sorunsuz yapan koç Pacesas'a gitmeli. Bu sene ligde sıkıntı yaşasa da Eurolig'de zirve yaptı. Ama her güzel şeyin bir sonu vardır ve herkes birgün bu ikilinin Polonya'dan ayrılacağını biliyor. Belki sürpriz olan bu kadar erken olması. Polonya pasaportuna sahip olan ve Polonya Milli Takımı forması giyen Logan'a ülkesinde resmen tapılıyor. Düz mantıkla bakarak Polonya'yı terketmesi için hiçbir sebep olmadığı düşünülebilir ama Prokom'un hem sportif hem de maddi limitleri bu iki oyuncuyu tutmak için yeterli olmayacaktır. Ivanovic'in David Logan'a kancasını yeni bir takım düzeni ve yeni bir lider arayışı olarak yorumlayabiliriz. Caja Laboral'de şu anda herkes kendi zihninde takımın lideri ve organizasyon anlamında ciddi sıkıntıları var. Her ne kadar başarılı penetrecileri olsa da takım dış atışa bağımlı kalmış durumda. Üstelik Splitter'in de %99 takımdan gidecek olması gerçek bir yıldıza ihtiyacı beraberinde getiriyor. Bu açıdan David Logan hamlesi oldukça rasyonel. Caja Laboral veya bir başka forma olur ama bence bu sene Logan büyük ihtimal Prokom'dan ayrılacak, daha büyük hedeflere yelken açacaktır.

Gelelim Qyntel Woods - Real Madrid haberine. Qyntel Woods yaramaz bir çocuk gibi. İster sizin evinize gelsin, ister kendi evinde olsun önüne bütün oyuncakları koymazsanız, istediği şeylere olur demezseniz sıkıntı yaratma, can sıkma potansiyeli var. Pacesas bu dengeyi iyi ayarlayabilen, onu takımın 1 numarası yaparak egolarını dizginleyen bir koçtu. Ama Messina çocuğu fazladan sakız istedi mi bakkalın ortasında çocuğunu tokat manyağı yapan psikopat bir anne gibidir. Woods rotasyon adamı olacak ve bir kaç top kaybında kenara gelirken Messina'nın Memati bakışlarının yanında azarına maruz kalacak. Bu ikiliyi aynı kare içinde kafamda bir türlü canlandıramıyorum. Üstelik Woods'un bu sene şansını NBA'de deneme isteğini de düşünecek olursak AS'ın senaryosu uzak bir ihtimal gibi duruyor. Haberde Real Madrid'in playoff öncesi Pete Mickael'e karşı bir önlem aradığı ve en doğru adayın Woods olduğu yazılıyor. Bir kere bu çok gülünç bir metin olmuş. Messina'nın transfer politikası hiçbir zaman karşı takımın bir oyuncusu üzerine olmaz. Hem de bu önemli bir oyuncu olmasına karşın rakibin 1 numaralı silahı değilken böyle bir temele nasıl dayandırmışlar gerçekten merak ettim. Real Madrid'in elinde Jaric, Hansen ve Vidal'in olduğunu da eklemek lazım. Transfer gerçekleşirse Messina ve Woods arasında ilginç anlar yaşanabilir ama bence Woods geniş rotasyon kullanan takımlarda değil de birkaç oyuncu üzerine kurulan sistemlerde daha başarılı olabilecek bir oyuncu. Transfer piyasası hareketleniyor, ne olacağını göreceğiz.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...