Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

10 Nisan 2010 Cumartesi

Manresa'nın Hakkını Verin

Geçen hafta ACB'de ilginç bir maç izledik. 15 sayı farkla geriye düşen Barcelona son dakikalardaki çabası ve Grimau'nun son saniye basketiyle maçı uzatmaya götürdü ve Manresa deplasmanında kazanmayı başardı. Bu maçın son saniye basketiyle ilgili tartışılacak noktaya değinip, konuyu Barcelona'nın kadro yapılanmasına götürecek bir yazı yazacaktım ama fırsat bulamadım. Yaşanan saçmalığı farkeden yok mu diye çıldırmak üzereyken de Manresa'nın konuyla ilgili yazısını okudum. Son 5 saniyeye 2 sayı geride giren Barcelona topu pota altından başlatıp 2 saniye kala Morris'e ulaştırmayı başarmış, boş şutu potaya değdiremeyen Morris'in ardından panyadan seken topu alan Grimau da havada tamamlayarak maçı uzatmaya götürmüştü. Ve bunların tamamı 2 saniyede olup bitiyordu. Esas durum ise bundan biraz farklı. Videoda da görüleceği üzere Morris şutu attıktan sonra top havadayken süre duruyor ve Grimau ribaundu aldıktan sonra tekrar başlıyor. Böylece top daha havadayken 6 salise kalmasına rağmen o kısacık sürede top panyaya değip bir oyuncu tarafından hücum ribaundu alınarak basket yaratılıyor. Sadece 6 salisede ! Daha önce Bilbao'nun süre bittikten sonra attığı basket hakem kararı denilerek geçerli sayılmıştı ama burada durum biraz daha farklı. Karar verildi mi yoksa verilmedi mi rastlamadım ama bu konuda mutlaka aksi bir karar çıkmalıdır.

Bunlar benim ACB maç yayınından aldığım resimler ; Morris attıktan sonra süreye dikkat ;

Grimau hücum ribaundunu alıyor ve süre hala aynı ;


2 yorum:

EsKenes dedi ki...

Güzel yakalamışsın tebrikler. Gece tekrarını izleyebilmiştim bu maçın, pota altından topu oyuna soktuktan sonra maç bitene kadar bu kadar çok şey olamaz diye düşünmüştüm. Sonra uykuluyum heralde yanlış gördüm süreyi diyerek üzerine düşmemiştim.

Adsız dedi ki...

Barcelona çok iyi olabilir ama bu hakemlerin onlara böylesi hoşgörülü yaklaşacağı anlamına gelmemeli.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...