Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

23 Nisan 2010 Cuma

Eurolig'in En İyileri Belli Oluyor

Sezon biterken bütün ödüller yavaş yavaş sahiplerini buluyor. Dün Ricky Rubio'nun "Yükselen Yıldız" ödülünü ve Khryapa'nın "En İyi Savunmacı" ödülünü aktarmıştım. Bugün de sezonun en iyi beşi ve en iyi ikinci beşi için 10 aday açıklandı. Daha önce açıklanan listelere taraftarın ve medya mensuplarının yaptığı oylamalar finale kalan 10 ismi belirledi. Final Four'a kalan 4 takım toplam 9 aday çıkarırken, F4 dışında kalan takımlardan bir tek Tiago Splitter listede yer buldu. 10 kişilik listede oyun kurucularda Teodosic ve McCalebb, 2-3 numaralarda Childress, Kleiza, Navarro ve Siskauskas, 4-5 numaralarda da Khryapa, Erazem Lorbek, Maric ve Splitter aday oyuncular. Hemen hemen bütün sezon 4 numarada oynayan Kleiza'nın 2-3 numarada aday gösterilmesi basketbolseverlere yine dumurlardan dumur beğendirdi. Kleiza'nın orijininden mi yoksa 4-5 numarada alaşağı olmasın diye mi o kategoride aday gösterildiği bilinmez. Benim tercihlerim şu şekilde;

En İyi Beş --> McCalebb , Navarro , Kleiza , Khryapa , Maric
En İyi İkinci Beş --> Teodosic , Siskauskas , Childress , Lorbek , Splitter

Bir tek oyun kurucularda tereddüt ettim ama oyum yine de McCalebb'e gitti. Palacio'ya taviz verilmemesiyle sezonun başlamasına kısa süre kala Partizan'a transfer olan Bo McCalebb ilk Eurolig macerasında inanılmaz bir performans sergiledi. Sahada en az Terrell McIntrye kadar tecrübeli bir duruşu vardı ve çok uzun zamandır Partizan forması giyiyormuş gibi sorumluluk alıp, çok iyi işler başardı. Partizan konseptindeki "Uzunları besleyen, yeri geldiğinde skor üreten" Amerikalı oyun kurucu rolüne de cuk diye oturdu. Teodosic de harika işler yaptı ama Olympiakos gibi zengin bir kadronun dümeninde olması onu şimdilik ikinci plana atmama sebep oldu. Geri kalan dört isimde ise hiç tereddüt etmedim. Bu ödüller ve Eurolig Sezon MVP ödülü 8 Mayıs'ta yapılacak ödül töreninde sahiplerini bulacak. En iyi koç ödülü ise sezon bittikten sonra verilecek.


Link

1 yorum:

EsKenes dedi ki...

En İyi Beşim --> Teodosic, Siskauskas, Kleiza, Khryapa, Maric

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...