Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

1 Ocak 2011 Cumartesi

Zalgiris Merkezli Pivot Hareketleri

Top 16 öncesi Euroleague takımlarında kadrolara son bir makyaj çalışmaları hızla devam ediyor. Daha önce Mirza Begic'in Zalgiris'ten ayrıldığı söyleniyordu ama Begic ve menajeriyle her konuda anlaşma sağlayan Olimpija yetkililerinin, yine de Zalgiris'ten izin istemeleri kafa karıştırıcı. Bu durumda, Zalgiris yönetimi haklı çıkıyor. Zalgiris yöneticileri Begic'e ulaşmak istediklerini, maaşının ödenmemesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söylemişlerdi. Bu durum 11 Ocak'ta FIBA toplantısından sonra nihai şeklini alacak. Jure Zdovc, pivot rotasyonunda Damir Markota ve 2.16'lık Shermadini'yi yetersiz görmüş olacak ki Begic'i transfer etmeye çalışıyor.

Zalgiris, 11 Ocak'ta çıkacak kararı beklemeden CSKA'dan gönderileceği defalarca gündeme gelen Boban Marjanovic'i kiraladı. 22 yaşında ve 2.22 boyunda olan pivot, Vujosevic döneminde önemli süreler alsa da bu şansı değerlendirememişti. Vujosevic sonrası gönderilecekler listesinin tepesinde olan oyuncunun Euroleague'de kariyer maçı kesinlikle Sinan Erdem'de oynanan Efes Pilsen maçıydı. Fizik gücüyle etkili olan oyuncu, diğer maçlarda vasat bir görüntü ortaya koymuş ve 4.2 sayı 3.5 ribaunt ortalamaları tutturmuştu. Zalgiris'te Rimantas Grigas'ın düzeninde de başarılı olamazsa Marjanovic, hızla çıktığı kariyer basamaklarını yavaş yavaş inmeye başlar.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...