Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

25 Ocak 2011 Salı

Jorge Garbajosa : Sıradaki Kurban

Real Madrid, nereye gideceği belirsiz Mirza Begic'i aldıktan sonra kadrosu 13 kişiye çıktı ve 1 kişinin kadrodan kesilmesi gerekiyordu. Çok büyük ihtimalle bu isim de Jorge Garbajosa olacak. Aslında, Euroleague'de böyle bir kısıtlama yok. Real Madrid 13 kişiyle devam eder ve 1 oyuncusunu sürekli olarak dışarıda bırakır. Ancak, ACB kurallarına göre transfer için gereken son tarih olan pazartesiye 12 kişilik isim listesinin verilmesi gerekiyor. 

Jorge Garbajosa'nın gidişinin sadece Begic transferiyle ilgili olmadığını söylemek gerekiyor. Nikola Mirotic'in beklenenden hızlı gelişim göstermesi ve Garbajosa'dan daha iyi performans göstermesi bu sebeplerden biri. Diğer neden ise Real Madrid'in giderlerini düşürme yoluna gitmesi. Bu sezon bazı kaliteli isimlerden yüksek maaşları nedeniyle vazgeçen Real Madrid'in, Nikola Mirotic'den daha düşük performans göstermesine rağmen daha yüksek maaş alan Garbajosa'nın maddi yükümlülüğünü çekmek istememesi gayet anlaşılır bir sebep. Garbajosa'nın kendisine yeni bir kulüp aradığı söylentiler arasında. 33 yaşındaki forvet, Real Madrid için oynadığı 1.5 sezonda 55 maç forma giyip 6 sayı, 2.6 ribaunt ve 1 asist ortalamalarıyla oynamıştı.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...