Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

18 Ocak 2011 Salı

Malaga'da Reneses Dönemi Sona Erdi

Unicaja Malaga yönetimi dünkü farklı Gran Canaria yenilgisinin ardından Aito Garcia Reneses ile yolları ayırdı. Haber pek sürpriz değil aslında, geçen hafta yolların ayrılmak üzere olduğundan bahsetmiştim. Reneses Avrupa'nın en kariyerli koçlarından biri. Halen Eurolig'in Clinic programında ders veren 4 önemli koçtan (Messina, Obradovic ve Pascual ile birlikte) biridir. İlişki yıpranmıştı, bitirilmesi gerekiyordu ama beni esas üzen dünkü maçın son 3 saniyesi 19 sayı gerideyken aldığı molada tribünlerin kendisine tepkisi oldu.

Yerine gelen isim Malaga'nın altın yıllarında asistan koç olarak görev yapan Jesus Mateo. Son olarak Fuenlabrada'da asistan koç olarak görev yapıyordu ve Malaga yönetiminin çağrısı üzerine sezon sonuna kadar takımın başına geçti. Benim beklediğim bomba ise o altın günlerde Mateo'nun asistanlığını yaptığı isim; Sergio Scariolo. Top 16'ya 3 gün kala takım sahipsiz kalmasın diye Mateo acil önlem olup, kısa süre sonra Scariolo da yerini alarak tekrar altın kadro kurulabilir. Benimkisi sadece teori. Fena da olmaz hani.


0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...