Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

2 Ocak 2011 Pazar

Caja Laboral'den Haislip'e Taviz Yok

Sakatlığı sebebiyle Caja Laboral yönetiminden noelde ABD'deki kanser annesini ziyaret etmek için izin isteyen ve verilmediğinde de isyan edip izinsiz ABD'ye uçan Haislip'in durumunu ve yazdığı mektubu geçen hafta yazmıştım. Kadro dışı bırakılan Haislip'le ilgili Caja Laboral yönetimi kararını kısa süre içinde verecek ama sinyal başkan Jose Antonio Querejeta'dan geldi. Başkan "Bu şekilde davranan birine güvenmek çok zor. Burada problemleri olan ve takımla birlikte bunun üstesinden gelmeye çalışan oyuncular var. Örneğin Bjelica, daha çabuk iyileşmek için ülkesine gitmedi ve buradaydı. Profesyonel bir oyuncu her zaman nereye ait olduğunun bilincinde olmalı. Zamanı geldiğinde kararı vereceğiz. Disiplinsiz hareketlere karşı toleransımız yok. Kimse takım arkadaşlarına ,taraftarlara veya kulübe saygısızlık yapamaz. Kimsenin kulüpten izin almadan kendi başına tatile çıkmaya karar vermek gibi bir hakkı yok. Bunu görmezden gelirsek kaos ortamı oluşur." diyerek tabiri caizse Haislip'in taburesine tekmeyi vurdu.

Caja Laboral belki de mevsimlik oyuncu (sürekli 1-2 aylık oyuncu aldıkları için benim tabirim bu) pazarını en aktif kullanan takımlardan biri. Bu sebeple hem 1 ay sakatlık yaşayacak, hem de yaptığı davranışla takım ahengini bozacak Haislip'i tazminatsız gönderme şansı varken bu şansı tepeceklerini sanmıyorum. Belki etikdışı ama Top 16 oynayan, İspanya'da şampiyonluk kovalayan bir takımın herhangi bir uzun aklını çelmesi çok da zor bir olay değil. Bunu en küçük kulüpler bile yaparken Caja Laboral'in böyle bir yola başvurmayacağını, Haislip'e taviz vereceğini düşünmek saçmalık olur. Kimilerine göre Haislip'in takımla ilişkisi çoktan kesildi bile ama ne İspanyol gazetelerinde, ne de kulübün resmi sitesinde bir açıklama yok. Haislip'in takımda kalması artık mucizelere bağlı. %1 ihtimal de annesinin rahatsızlığının yaratacağı duygusal durum. Haftaiçi durum netleşecektir.

1 yorum:

agopist dedi ki...

Ülker'den de böyle kaçmıştı. Gittiğini sadece Trapegnier'e söylemişti..

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...