Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

2 Ocak 2011 Pazar

David Blatt Halperin'in Peşinde

İsrail dışına çıkıp başarılı olamayan oyunculardan biri Yotam Halperin. 2008-2009 sezonunda geldiği Olympiakos'ta istediği süreleri alan ama geçen sene Giannakis'le yaşadığı sorunlar yüzünden kabus gibi bir sezon geçiren Halperin, Final Four'da yaşanan tartışmayla da aslında kendi biletini kesmişti. Giannakis'in biletinin tarihi daha önde olunca Halperin de İsrail yolunu tutmak yerine Ivkovic'le yeni bir sayfa açmayı tercih etti. Bu sene ise belki de Halperin için en kötüsü. Eurolig'de sadece 5 maçta forma giyebilen, 1 kez ilk 5 çıkan, Yunanistan Ligi'nde zaman zaman kontenjan barajına takılıp dışarıda kalan Halperin için Top 16 öncesi söylentiler de çıkmaya başladı. İlk aday herzamanki gibi ilk evi Maccabi Tel Aviv. Yıllarca çalıştığı hocası David Blatt bir dönemi tekrar İsrail'de toplarken dışarda kalan parçalardan biri Yotam Halperin. Gider mi gitmez mi bilinmez ama Blatt isteğini saklamamış; "Halperin çok fazla ilgilendiğimiz bir oyuncu. Yazın da kendisi almaya çalıştık ama anlaşamadık. Bu yaz da önümüzdeki sezon için hedeflediğimiz oyunculardan biri olacak." Halperin'in sezon sonu sözleşmesinin biteceğini de ekleyelim.

Eurolig'de ilk tur gruplarını 9 galibiyetle kapatan David Blatt yaptığı İsrail kökenli transferler ve yakaladığı havayı korur, aynı hızla giderse yakında Büyük İsrail Devleti'ni de kuracak gibi görünüyor. Dünya şampiyonası sonrası sevdiğim, fazlasıyla saygı duyduğum hocalardan biri oldu Blatt, bunlar işin şakası tabi.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...