Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

22 Ocak 2011 Cumartesi

Alba Berlin'de Pavicevic Gönderildi

İki temsilcimiz orada olmasına ve lig yönetiminin mükemmel organizasyonlarıyla 5-10 sene içinde Avrupa Basketbolu'na damga vuracağına inanmama rağmen çok önemli bir hadise olmadığı sürece Almanya Ligi'ne dönüp skorlara bile bakmam. Zaten ayırabildiğim az vaktim var ve bunu kaliteli liglere harcamayı tercih ediyorum. Beni bu lige götüren yine önemli bir hadise. Almanya'nın son yıllarda Avrupa'daki en başarılı takımı Alba Berlin'de 3,5 yıllık birlikteliğin ardından dün Luka Pavicevic'le yollar ayrıldı. Alba Berlin Genel Menajeri Marco Baldi'nin "Zor oldu ama bu kararı vermek zorundaydık." konseptli ama aslında "Pavicevic'ten baydık yeter artık" gizli metinli mesajıyla karar duyuruldu.

Pavicevic 2007-2008 sezonunda geldiği Alba Berlin'i Almanya'da şampiyonluğa ulaştırdı ve direk katılma hakkı elde ettiği Eurolig'de Top 16'ya taşıdı. Son iki sezondur Almanya'da başarısız olsa da geçen sene takımını Eurocup'ta finale taşımış ve finalde Spahija'lı Valencia'ya farklı kaybetmişti. Özel bir sebep var mı bu ayrılıkta bilmiyorum ama Alba Berlin kadrosu Almanya'da üstünlük kurabilecek bir kadroyken iki senedir başarısız sonuçlar alıyor. Bu sene de Eurocup ilk tur gruplarını mağlubiyetsiz tamamlamış olmalarına rağmen Pavicevic Benetton yenilgisi sonrası görevinden alındı. Olayın tamamen Almanya ligiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Arkadan dalga dalga Bayern Münih gelirken Alba Berlin tedbirini erkenden aldı. Yeni koç birkaç gün içinde açıklanacak. Kariyerli ve bilindik bir ismin gelmesini bekleyenlerdenim.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...