Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

16 Ocak 2011 Pazar

Danilovic'ten Belgrad Arena İtirafı

Partizan'ın mevcut potansiyeli ile neden Eurolig maçlarının tamamını değil de sadece Top 16 maçlarını 22.500 kişilik Belgrad Arena'da oynadığı kimilerince hep merak edilen bir konudur. Rakip kim olursa olsun salonu doldurmakta en ufak bir sıkıntı çekmeyecek Partizan'ın bildiğimiz gibi Pionir kendi salonu, Belgrad Arena ise kiraladığı bir kompleks. Partizan Başkanı efsane Predrag Danilovic de Top 16 öncesi bu konuya açıklık getirmiş: "Telekom Serbia'nın gelişi (Partizan'ın sponsoru mt:s Mobile Telephony of Serbia'yı ifade ediyor) durumun eskiye göre daha normal bir seviyeye gelmesinde yardımcı oldu. Ama gerçek parayı sadece Belgrad Arena'da oynadığımız zaman kazanıyoruz. Orada oynadığımızda daha çok insan geliyor ve daha çok para kazanıyoruz. Oraya gelen taraftarlar direk kulübü desteklemiş oluyorlar. Yoksa orada daha iyi bir atmosfer veya akustik olduğu için oynamıyoruz, çünkü yok. Pionir bizim evimiz ve orada daha iyi bir atmosfer yakalıyoruz. Oyuncu satışlarından kazandığımız para zaten daha önce harcadığımız paraları ancak karşılıyor. "

OAKA ile birlikte en büyük hayalim olsalar da henüz Belgrad'da maç izlemiş değilim ama izleyen dostlar Pionir konusunda Danilovic ile hemfikir. Yine de böylesi vefalı bir taraftar varken 3 maçlık Arena hasılatı es geçilecek bir miktar değil. Üstelik Partizan seyirci olaylarından dolayı ceza aldığında salonun girişine bırakılan kutuya taraftarlar ayrıca para atarak o cezayı ceplerinden ödüyorlar. Bir nevi "parasıyla değil mi kardeşim" türünde taşkınlık. Yarattıkları atmosfer ise paha biçilemez. Daha önce blogda bu videoyu yayınlamıştım ama başkan sözünü etmişken bir kez daha yayınlamakta fayda var. Pionir'de daha iyisi oluyor diye karşılaştırdığı atmosfer aşağıda. Pionir'i siz hayal edin.0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...