Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

1 Ocak 2011 Cumartesi

TRT Yiğiter Uluğ ve Murat Murathanoğlu ile Yolları Ayırdı

TRT ACB liginin yayın hakkını aldığında rüyalar gerçek oldu demiştim. Bütçesi oranında vizyonu geniş olmayan TRT, son yıllarda yaptığı hamlelerle bir dönüşüm sürecine girmiş ve ACB yayın haklarını da bu açıdan yorumlamıştık. Üstüne bir de Yiğiter Uluğ ve Murat Murathanoğlu gibi iki üstadı bu yayınları sunmakla görevlendirdiklerinde bakış açımız değişmişti devlet televizyonuna. Haftada iki canlı maç ve sayısız tekrarla, üstüne bir de iki üstadın yaptığı Süper Basket programıyla hayatında TRT'yi hiç izlememiş binlerce insan, kumandanın 3 tuşunu aşındırmaya başladı. Ama rüya kısa sürdü.

Son haftalarda anestezi uzmanı spiker arkadaşımız ACB maçlarını anlatırken "Yiğiter Abi'nin A Milli Takım ile işi vardır." "Murat Murathanoğlu ABD'dedir." gibi kendimizi avutan bahanelerle geçiştiriyorduk ama perşembe akşamı oynanan Barcelona - Real Madrid maçını da aynı arkadaş anlatınca rüyadan uyandım. Çünkü Yiğiter Uluğ ve Murat Murathanoğlu mutlaka işlerini ayarlar bu maçı canlı yayında aktarırlardı. Geçen sene yaşanan sıkıntılardan sonra Yiğiter Uluğ bu sene başında müjde vermişti ve eminim onlar kanaldan daha istekliydi. Dün Yiğiter Abi'ye konuyu sorduğumda felaket haberi verdi. TRT, iki üstada yeni yıl için genel müdürün devam etmeme kararını iletmişti. Ne Süper Basket ne de iki üstadla ACB keyfi 2011'de yaşanmayacak. Bir başka konu daha var ama onu şimdilik pas geçiyorum. Her güzel iş gibi bu da çabucak cezalandırıldı güzel ülkemde. Söylenecek söz kalmadı artık, yorulduk... Türk basketbolseverler 2011'e de felaketle girdi, geçmiş olsun.

Not : Yiğiter Uluğ'dan konuyu aktarmak için izin aldım.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...