Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

14 Şubat 2010 Pazar

Rakocevic Malaga'ya Gider mi?

Bundan kısa bir süre önce Nachbar'ın Real Madrid'e gitme durumu vardı ve perde arkasında da Malaga'nın Rakocevic ile ilgilendiği iddia ediliyordu. Fakat daha sonra Malaga Aris'ten Juan Dixon'ı aldı ve Rakocevic de Efes Pilsen forması giymeye devam etti. Her ne kadar Engin Özerhun'un açıklamaları Rakocevic'in sadece para cezası ile cezalandırılacağı yönünde olsa da ben Rakocevic'in Ergin Ataman koç iken bir daha Efes Pilsen forması giyebileceğini düşünmüyorum. Rakocevic'in takımda tutulması ve sene sonu Ergin Ataman gönderildikten sonra yeni bir sayfa açılması ihtimali de Efes Pilsen kültürüne pek yakın bir seçenek durmuyor. Efes Pilsen'in Rakocevic'e müşteri bulduğu anda elinden çıkaracağını düşünüyordum ki bu noktada yaşanan bir gelişme (Juan Dixon olayı) kafamda tilkileri dolandırmaya başladı.

Juan Dixon'ın şu an için süresi belirsiz yasağı Malaga'yı o bölge için yeni bir oyuncu arayışına itebilir. Bu durumda da ACB'yi ve Eurolig'i çok iyi bilen, yakın zaman önce ilgi duydukları Rakocevic'le ilgilenmeleri kadar doğal birşey olmasa gerek. Eurolig'deki garip transfer penceresi buna izin veriyor mu emin değilim ama eğer bu transfer olursa Malaga ve Efes Pilsen'in Final Four öncesi eşleşme ihtimali bulunmadığından, Malaga'nın gruptan çıkma ihtimali de çok güçlü olmadığı için bu sezon açısından tehlike arz eden bir durum gözükmüyor ve bu transferin sportif anlamda Efes Pilsen'e negatif bir etkisi görünmüyor. Her ne kadar aksini istesem de Rakocevic ile Efes Pilsen'in yollarının ayrıldığını düşündüğümden bu teori bana çok uzak gelmiyor. Böyle bir şey yaşanmayabilir tabi ki benimkisi sadece teori...

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...