Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

4 Şubat 2010 Perşembe

Olympiakos: 87 - BC Khimki: 69

Bu takım kendi sahasında gerçekten çok farklı oynuyor. Bugün bakıldığında Eurolig'in en ofansif takımı Olympiakos, en savunmacı takımı da Khimki'dir ama sözkonusu Barış ve Dostluk Spor Salonu olduğu zaman tarife çok fazla değişmiyor. Bugüne kadar o salondan en az farkla çıkan takım Efes Pilsen oldu. Partizan'ı da, Malaga'sı da 20+ yeyip döndü. Ruslar'a da dün aynı tarife uygulandı. %25'le üçlük atan, 32-23 ribaundlarda ezilen bir Olympiakos'un Khimki'ye karşı 18 sayılık bir fark yakaladığını birinden duysam dalga geçiyor sanırdım ama galibiyetin rakamları ikilik atışlarda yatıyor. Mozgov'un 12 dakika sahada kalabildiği, Yunanlılar'ın %71 ile ikilik isabet bulduğu bir maç Khimki'nin potaaltı rotasyonundaki sıkıntısını da bir kez daha Scariolo'nun kafasına kafasına vurdu. Mozgov güçlü bir oyuncu ama yetenekli, sırtı dönük oynayabilen hareketli uzunlara karşı çok gereksiz fauller alıyor. O çıkınca da Javtokas'ın tek başına dayanması zor oluyor. Jankunas da son dönemde çok formsuz olunca Olympiakos'un en dominant bölgesi olan uzunları maça noktayı koymuşlar. Hem de Boroussis olmadan. Detaylı istatistikler burada.

Olympiakos : Papaloukas 7 , Childress 9, Vujcic 11, Halperin 15 ,Penn , Maurokefalides 10, Vassilopoulos, Beverley, Teodosic 9, Schortsanitis 14, Kleiza 12.

Khimki : Langford 18, Fridzon 5, Cabezas 3,Jankunas 5, Javtokas 10, Lopez 5 ,Mozgov 5, McCarty 15 , Gubanov, Dimitriev.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...