Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

21 Şubat 2010 Pazar

Litvanya'da Kupa Lietuvos Rytas'ın

Kötü giden Zalgiris'e bir darbe de kupada geldi. Geçen senenin kupa şampiyonu Rytas finalde Zalgiris Kaunas'ı 77 : 65 yenerek ünvanını korudu. Lietuvos Rytas'ın başta yabancıları göndererek başlattığı "Yerli malı yurdun malı" projesi devamında genç oyuncuları takıma katarak ciddi takdir topladı ve Zalgiris'te kendi kafasına göre takılan kulübün sahibi Romanov'u da kendi kulübüne Rytas'ı örnek göstermeye kadar itti. Zalgiris halen bir koç bulabilmiş değil ve takımı Butautas'ın asistan koçu Maskoliunas çalıştırmaya devam ediyor. Takımın tepesinde demir yumruk misali Romanov olunca da maç sonrası Maskoliunas için işin içinden sıyrılmak kolay olmuş. "Tüm suçu oyuncularıma atmak istemem ama dikkat etmemiz, iyi savunmamız gereken rakibin esas tehditlerinin altını çizmiştik. Bugün tam da o oyuncularla baş edemedik." diyerek "ben bu anları önceden görmüştüm sahadakiler beceremedi" olayına getirmiş. Gecenin yıldızı 21 sayı, 16 ribaund ve 4 blok ile Klimavicius oldu ama MVP her zaman kazanan takıma gider kuralıyla ödülü kazanan 18 sayısıyla Gecevicius'tu. Her iki oyuncunun da seneye Litvanya'da kalması zor görünüyor. Özellikle Klimavicius'u fazlasıyla beğenen biri olarak Türkiye'de oynamasını çok isterim. Zalgiris'te dikkat çeken bir diğer istatistik de iki oyun kurucu Capin ve Kalneitis'in toplamda 1/14 şut isabetiyle 3 sayı üretip, 6 da top kaybetmesi oldu. Tabi ki bu oyuncuların potansiyeli bu rakamlar değil ama Rytas savunmasının sezon başından beri süregelen istikrarı ve sertliği bu rakamların oluşmasında etkili olmuştur diye düşünüyorum. Maskoliunas'ın berbat oynayan Kalneitis'i savunurken, Capin'e ufak ufak geçirmesi de gözümüzden kaçmadı.

Romanov iyi giden, umut veren takımı bir anda darmadağın ederek ilk kaybı kupada yaşadı. Sarunas Sakalauskas'ın bu aralar adı geçiyor ama takımın başına bir an önce koç gelmezse kayıplar daha da çoğalabilir. Bir ay önce zirvede Zalgiris, dipte Rytas vardı ama baştakiler şuursuz olunca başaşağı gitmek için 1 ay yeterli bir süre olabiliyor.


Link

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...