Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

25 Şubat 2010 Perşembe

Cibona: 94 - Olympiakos: 97 (İkinci Fırsat da Kaçtı)

Olympiakos için çekirge tabirini mi kullanmalı, winner mı demeli, gerektiğinde ağırlığını koyup maçı alan büyük takım mı demeli bilmiyorum ama bir maçı daha kılpayı kazanmayı başardılar. Çekirgeyi de olumsuz anlamda kullanmadım. Bir gün bu maçların birini çeviremeyip kaybedecekler, onu kastettim yoksa gösterdikleri mücadeleye rağmen o tabiri kullanmak haksızlık olur. Dümende sağlam kaptanlar olunca gemi bir türlü batmıyor. Teodosic şu an formunun zirvesinde bayrak dikmiş oturuyor, aynı şekilde Papaloukas da kenardan gelmesine rağmen mükemmel işler yapıyor, sürekli takım arkadaşlarına birşeyler öğretmenin peşinde koşuyor. Klişe deyimle oyun kurucu kadar konuşunca da adamlar susmak bilmiyor. Teodosic'in dün yine mükemmel oyunu vardı, yine en can alıcı topları soktu. Childress ve Kleiza da istikrarlı bir şekilde form grafiklerini koruyorlar. Cibona'da da Tomas ve Gordon yüzdeli oynayınca baştan sona kadar maçta tutundular ama son topta Kleiza'yı 3 kişi birden durduramayınca ikinci kez Olympiakos'a karşı büyük bir fırsatı kaçırdılar. Olympiakos pota altı avantajını fazla fazla kullandı ve oynaması gerektiği gibi oynadı. %58 üçlük yüzdesi de muazzam ama maçı belirleyen rakamlar asist hanesinde gizli. 23-11 Olympiakos üstünlüğü var. Cibona'da sazı eline alan sadece iki kişi varken, Olympiakos'ta maçın kaderini değiştirecek iki tane top seviye oyun kurucunun olması bir yere kadar direnişi mümkün kılıyor. Olympiakos çeyrek finali garantiledi, büyük ihtimal de grup lideri olarak çıkacak. Artık Prokom gelsin diye duaya yattılar. Detaylı istatistikler burada.

Cibona (94): Gordon 32 , Bogdanovic 11 , Radosevic 7, Andric 11, Bagaric 2, Zubcic , Udrihh 11 , Thomas 20

Olympiakos (97): Papaloukas 9, Penn 5 , Childress 14 , Vujcic 4, Bourousis 7, Halperin 6 , Kleiza 20 , Mavrokefalidis 10, Teodosic 22 , Schortsanitis.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...