Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

27 Şubat 2010 Cumartesi

Olympiakos'ta Teodosic Telaşı

Sporcu oynadıkça kendini bulur derler ya Teodosic'in hikayesi tam da o işte. Geçtiğimiz sene aldığı dakikalardan sonra ayrılma noktasına gelen, Roma'nın kıskacından kontratı ile sıyrılan Teodosic önce Polonya'da ortalığı dağıttı, arkasından da Olympiakos'ta süresi arttı. İstikrarlı oyununu devam ettirince de bir anda Avrupa'nın zirvesinde yerini aldı. Zaten potansiyeli oraları işaret ediyordu ama bu seneki performansıyla herkesin gözünün içine soktu. Peki herkesin takımında görmek istediği Teodosic kaç para alıyor dersiniz? 1 milyon euro? 1,5 milyon euro? Daha fazlası? Childress'ın 3 yıl için 15 milyon euro, Papaloukas'ın yıllık 3 milyon euro, Kleiza'nın da o miktara yakın bir para aldığı Olympiakos'ta Teodosic'in aldığı yıllık ücret 500 bin euro deniliyor. Tabi bunda genç yıldız adayı olarak gelmesinin payı büyük. Ama artık Angelopoulos kardeşler de sahadaki performansın değerinin bu olmadığını görmüş olacaklar ki bu yaz sözleşmesi sona erecek olan Teodosic'le şimdiden anlaşma yolu arıyorlar. Bu yaz +2 yıl opsiyon şansları var ve opsiyonu kullandıklarında her yıl için 100 bin euro zam olacak ama bu performanstan sonra o opsiyonun Teodosic'i ellerinden kaçırmak için yeterli bir sebep olacağını çok iyi biliyorlardır. Kontratında 2 milyon dolarlık serbest kalma maddesi onu kurallar gereği NBA'den uzak tutsa da Avrupa'daki bazı takımlar için çok da önleyici bir rakam değil. Yeni kontrat imzalandığında rakamlar ortaya çıkacaktır ama maaş dengesinin bu kadar adaletsiz olduğu bir takımda Teodosic'in kapıyı 1,5 milyon eurodan aşağıya açmasını beklemek hayalcilik olmaz.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

efes rakoceviç'e vereceği paraları teodosiç' e verse de adam gibi bi oyuncu gorsek türkiye'de zaten avrupa şampiyonasında bu patlamanın sinyallerini vermişti

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...