Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

26 Şubat 2010 Cuma

BC Khimki: 83 - Caja Laboral: 94 (Tau Ceramica Ruhu Geri Döndü)

Prokom için "Altından Öte Bir Galibiyet" başlığını atmıştım, erken davranmışım. Caja Laboral'in bu akşamki skorunu tarif edecek cümle bulamıyorum. Dürüst olmalıyım ki kafamdaki senaryo aynen şuydu; "Khimki savunmasıyla Caja Laboral'in dış silahlarını kitler, pota altındaki avantajıyla da Splitter'siz Caja Laboral'in üzerinden geçer." Benim gibi düşünen birçok insan olduğuna da eminim. Ama İspanyollar öyle bir skorla döndüler ki Khimki'de şu anda alarm zilleri çalmaya başladı. 1 sayıyla bile kazansalar çeyrek final biletini kapıp Olympiakos'la liderlik maçına çıkacaklardı ama ilk maçtaki 11 sayı farkını bile koruyamayıp grupta üçüncülüğe düştüler. Caja Laboral bu maçın aynısını İsrail ve Rusya deplasmanında tekrarlamıştı ama CSKA'yı devirememiş, Maccabi'yi Nokia Arena'da rahat yenmişti. Maçta ilginç notlar var. Splitter'siz Caja Laboral'in pota altında sıkıntı yaşayacağı zaten barizdi ama ribaundlarda 34-18 inanılmaz bir Khimki üstünlüğü var. Dezavantaj 12/20 üçlükle kapatılmış. %60 üçlük isabeti yakalayan bir Caja Laboral'i yenmek çok kolay değil. İki ucu keskin bıçak Teletovic 25 sayı ve 5/7 üçlükle maça damgasını vuran isim oldu. Detaylı istatistikler burada.


Link

1 yorum:

Adsız dedi ki...

her ne kadar caja laboral için iyi bir sonuç gibi görünse de maç bittiğinde bir parça üzülen taraf da onlar oldu.son 1.5dk.ya 17 sayı önde girdiler ve bu süreçte önce eliyahu çok kolay bir atışı bitiremedi daha sonra carl english taktik faullerin ikisini de kaçırdıktan sonra son hücumda 2 sayı yemekten kurtulamadılar.ipler hala khimki'nin elinde.iki takımın da cibona yı yeneceğini varsayarsak son maçta gruptan çıkmayı garantilemiş olympiakosu yeneceklerini düşünüyorum.cajalaboral'n olympiakos'u deplasmanda yenme şansı bence çok az.umarım yanılırım ve caja laboral son 8'e kalır.cska'ya karşı eksiksiz bir caja laboral final four için daha şanslı olurdu.unutmadan teletovic inanılmaz bir oyun oynadı.5/7'3fg'den daha etkileyici olan o 3lüklerin her birinin zorluk derecesiydi.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...