Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

16 Şubat 2010 Salı

2011 Final Four'u Torino'da

2011 Final Four'unun Ataşehir'e verilebileceği yönündeki tezim şu an itibariyle çürüdü. Eurolig resmi sitesinde 2011 Final Four'unun Torino'daki Palasport Olimpico (Olimpik Kapalı Spor Salonu) salonunda düzenleneceği resmi olarak açıklandı. Salonun cvsi hayli kabarık. Yeni adıyla Eurocup'ın 2008 ve 2009 sekizli finalleri burada düzenlenmişti. Ayrıca 2006 Kış Olimpiyatları ve 2007 Üniversite oyunlarına da evsahipliği yapmışlığı var. Bu kadar sınavdan başarıyla çıkınca ödülünü de 2011 için aldı. İtalya'nın en büyük kapalı spor salonu olma özelliğini taşıyor ve buz hokeyi, konser organizasyonları,basketbol vs birçok organizasyon için kullanılabiliyor. Salonun evsahipliği yaptığı aktiviteler için burada bazı resimler mevcut. 15.000'in üzerinde kapasitesiyle 2009 Final Four'unu andıran görüntüler yaşanacak ama bu salon sahaya daha yakın olduğundan Berlin'den daha boğucu bir atmosfer yaşanacaktır. Klişedir ama şimdiden yazalım takımlarımız için. Hedef Torino !

1 yorum:

ako dedi ki...

Mali
2008 Eurocup final8 bu salonda yapılmadı. Palavela diye başka bir salon var Torinoda, orda yapıldı.

Torinonun seçilmesi beni çok şaşırttı, keza şehrin basketle pek bi ilgisi yok. zaten kent de öyle paris ya da berlin gibi renkli bi yer hiç değil. GS ve BJK nın katıldığı final8i Torinoda izlemiştim, ordan biliyorum.

Keşke İzmir alsa bu organizasyonu.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...