Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

4 Kasım 2009 Çarşamba

B. Bilbao : 90 - BC Donetsk : 79

Müthiş bir maç oldu ve neredeyse ilk maçın kopyasıydı. Bilbao maça müthiş bir baskı ve yüzdeyle başladı. Daha üçüncü dakika dolmuşken Bilbao 9-0 öne geçti ve bir anlamda "Maç şimdi başlıyor" dedi. Donetsk dengeyi sağladı ama son saniyede Warren'ın üçlüğünü durduramayınca periyodu da 23-19 önde kapadı.Esas darbe ise ikinci periyodda geldi.Bilbao hem pota altından,hem de dışardan çok rahat sayılar buldu ve Donetsk ne olduğunu anlamadan devreye 22 sayı farkla 53-31 yenik girdi.Üçüncü periyod Donetsk Perry ve Owens'la mükemmel bir geri dönüş yaptı ve son 4-5 dakikaya girildiğinde maça denge geldi. Ama maçın sonunda Mumbru'nun istekli oyunu ve Donetsk'in basit hataları maçı ve turu Bilbao'ya getirdi.

Maçın önemli noktalarından biri Mazutis'in sakatlığı ve Marsh'ın 5 faulle oyun dışı kalması oldu. Litvanyalı oyun kurucu sadece iki dakika oynayıp sakatlandı ve Perry 38 dakika sahada kalmak zorunda kaldı. Owens sonlara doğru çok ekstra basketler buldu ama turu getiren Tucker - Hakemler A.Ş. oldu. Tucker'a önce yarı sahada çok basit bir hücum faul çalındı ve dönüşünde Mumbru'nun üçlüğü geldi. Maçın bitimine 40 küsür saniye kala Donetsk 8 sayı gerideydi ve topu kenardan oyuna soktu. Daha doğrusu sokamadı çünkü Tucker topu tutamadı. Kalan süre taktik faullerle geçildi ve 3 saniye kala Tucker fark 9 iken taktik faul yapması gerektiği yerde sportmenlik dışı faul yapınca,daha doğrusu sportmenlik dışı faul çalınınca maç da orada bitti zaten.İyi mücadele etti her iki takım da,maç bir o tarafa bir bu tarafa gitti ama maçı daha çok isteyen Bilbao Eurocup'a katılmaya hak kazandı. Şimdi Telekom'un rakibi olacaklar. Telekom'un kadrosu tartışmasız daha kaliteli ama evlerinde iyi bir atmosfer yakalıyorlar. Dikkat etmek lazım. Detaylı istatistikler burada.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...