Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

10 Kasım 2009 Salı

Bilbao ve Azovmash'a Takviye

Eurocup'taki rakiplerimizden Bilbao ve Azovmash kadrosuna tecrübeli oyuncularla takviye yaptı. İlk haber Donetsk'i geçerek Türk Telekom'un grubuna gelen Bilbao'dan. Bu yaz başında transfer ettikleri ve sakatlıklardan dolayı doğru dürüst maç yapamayan Warren son Donetsk eleme maçında tekrar sakatlandı ve 1 ay oynayamayacağı açıklandı. Bunun üzerine de Bilbao 1 aylığına Robert Conley'i tranfer etti. ULEB elemelerinde Asvel formasıyla Galatasaray Cafe Crown'a karşı da oynayan Conley TAU formasıyla Eurolig'de 1 sene oynadı. İsrail rakamları iyi ama Bilbao'da alışık olduğu bireysel oyunu oynayamaz. Warren düzelince yollarlar mı bilinmez ama İsrail Ligi'nden ACB'ye kapağı atan bu yaştaki bir oyuncunun dikkatli olacağını ve Bilbao'ya uyum sağlayacağını düşünüyorum. Her şekilde takıma güç katacaktır. Avrupalı takımlar kriz yönetimi konusunda baya dikkatliler. Bizde olsa 1 aylığına genç oyuncularla idare ederiz.

Diğer haber de Ukrayna'dan. Galatasaray Cafe Crown'un grubundaki Azovmash tecrübeli oyuncu Fred House'ı kadrosuna kattı. Avrupa tecrübesi çok fazla olan House; Partizan,Tau Ceramica ve Rytas formalarıyla Eurolig'de de mücadele etti. İyi bir hücumcu,aynı zamanda iyi bir savunmacı. Kötü giden Azovmash'ı biraz olsun toparlayabilir. Kendisinin 2002-2003 sezonunda Partizan formasıyla Eurolig'de Cibona'ya 39 sayı attığını ve aynı sene 2 maç önce Barcelona'ya karşı 9 top çalmayla oynadığını eklersem oyunun iki yönünü de nasıl oynadığı konusunda bir fikriniz olabilir. 1.93 lük oyuncu o sene 15.5 sayı 6.1 ribaund ve 3.4 top çalma istatistikleriyle oynamıştı. Tecrübesi önemli ancak bu parlak senelerin biraz uzağında olduğunu söylemek de yanlış olmaz. House yıllar ilerledikçe seviye düştü ve geçen seneyi de Lokomotiv Rostov'da tamamladı.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...