Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

13 Kasım 2009 Cuma

Kıyamet Alameti : Macas'tan Haber Var

Şom ağzımla Avrupa basketboluna yön vermeye devam ediyorum. Pazar günü bir dostuma "Bu Macijauskas nerelerde, öldü mü kaldı mı?" diye sorup "Yunan gecelerinde içip duruyormuş." yanıtını almıştım. Yunan mahkemeleri bir yılı aşkın süredir devam eden davada dün karar vermişler ve Olympiakos'u haklı bulmuşlar. Olympiakos Macijauskas'ın izinsiz olarak Neptune ile antrenmana çıkıp sakatlandığını öne sürerek Litvanyalı yıldızın kontratını feshetmek için mahkemeye başvurmuştu. Bu kararla birlikte de iki yıllık kontrat bedeli olan 4.4 milyon eurodan kurtuldular. Tabi Macas'la ilgili haberler bununla sınırlı değil. Rytas koçu Kurtinaitis kendisini arayarak takımına gelmesi için ikna turlarına başlamış. Macijauskas da form tutması için 3-4 aya ihtiyacı olduğunu söylemekle beraber şu anda transfer konusunda pek birşey söylemiyor.

Perte çıkmasına ramak kalmış Macijauskas'a 2.2 milyon euro verecek bir tek enayi Olympiakos vardı,o da vermediğine göre şu şartlarda Macas'ın da "Az olsun benim olsun" sözüne sadık kalıp memleketine dönmesi mantıklı bir tercih olarak görünüyor. Belki Rytas o paranın dört veya beşte birini ancak verebilir ama Macijauskas'ın bu seneyi orda geçirerek tekrar form tutmaya çalışacağını tahmin ediyorum. Neptune'de yetişti,Rytas'da yıldız oldu. TAU sonrası geçen 3-4 sene boşluktan sonra tekrar Neptune'da sakatlanıp,Rytas'a gitmek üzere. Macijauskas biraz yerinde sayıyor gibi sanki. Toparlanabilir mi bilmiyorum ama daha yaşı 30 olmadı,şans yanında olursa tekrar zirveye çıkmaması için hiçbir neden yok. Şu adamın yerine Eurolig'de Bobby Dixon gibi oyuncuları izliyoruz ya bu memlekette göz doktorları asla aç kalmaz.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...