Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

5 Ocak 2010 Salı

Eurocup 5 Ocak Tahminleri

Beşiktaş Cola Turka - Unics Kazan

Gruptan çıkmayı ve elenmeyi garantileyen iki takımın maçı Beşiktaş açısından duygusal, Kazan açısından da matematiksel bir önem taşıyor. Kazan bu hafta kazanırsa son hafta Joventut'a 10 sayıyla yenilse bile (bu hafta Joventut'un kazandığını varsayarsak) grup lideri olarak bir üst tura çıkacak. Beşiktaş'ın hedefi en azından moral kazanmak, son maça gelen taraftara bir ışık vermek olacak. Maç için açılan sınır 166.5 oldu. Haftasonu Galatasaray maçı için 168.5 sınırının açıldığını ve bunun 14 sayıyla geçildiğini düşünürsek Kazan gibi yüksek dış isabet bulan,içerden iyi oynayan bir takıma karşı 166.5 da avantajlı duruyor. Beşiktaş önemli maçlarda bile savunmayı sahaya yansıtamazken bu maçta savunmanın öne çıkması pek ihtimal dahilinde görünmüyor. Kazan'ın dirençli bir savunma stratejisi olacaktır ama ben Beşiktaş'ın güzel bir basketbol izletmek isteyeceğini ve son maçlardaki performansına bakarak 166.5 sınırının geçilmesinin zor olmadığını düşünüyorum.

TOPLAM SAYI 166.5 ÜSTÜ @ 1.70 (İddaa)

Telekom-St. Petersburg

Telekom Murat Özyer'den sonra Merih Çakıroğlu ile biraz daha savunma yapmaya çalışan bir takım görüntüsünde. Rusya'daki ilk maçı da inanılmaz dış şutlarına rağmen basit bireysel hatalarla ve hakemin hatalı kararlarıyla kaybetmişlerdi. Bu maçla ilgili blogda detaylı bir analiz yapmıştım. Telekom St. Petersburg'u rahat yenebilecek kalitede ama bu maçın stresi büyük olacak. Matematiksel açıdan tam bir ölüm kalım maçı. Türk Telekom ilk maçta 2 sayıyla mağlup olmuştu ve ikili averajda Petersburg'u geçemezse son maçlar oynanmadan Eurocup'a veda edecek. Baş antrenörlüğe terfi eden bir yardımcı koç için bu tip fırsatlar her zaman ele geçmez. Eğer Merih Çakıroğlu bu noktadan takımı diriltip bir üst tura çıkarırsa kendi kariyeri için de çok önemli bir adım olacak. Spartak'da Pashoutin,White,Rakovic, Meshcharakou gibi önemli oyuncular var ve White'ın önderliğinde daha çok pota altında oynamaya çalışıyorlar. Telekom'un da pota altı savunmasında zaafları var. Ben bugün Türk Telekom'un pota altından rahat sayı yiyeceğini, aynı zamanda şutörleriyle de rahat sayı bulacağını düşünüyorum. Tahminim Telekom 80'li sayıları, belki 90'lı sayıları geçebilir. Maç sonu başabaş geçerse ki Telekom'un kadro farkıyla buna izin vermemesi lazım taktik fauller gelebilir ve skor artabilir.

TOPLAM SAYI 152.5 ÜSTÜ @ 1.87 (Forvetbet)

2 yorum:

yunus dedi ki...

Bende aynısını düşündüm.Düşünmekle kalmadım eyleme döktüm.

Adsız dedi ki...

Dostum süpersin söke söke aldık overı tebrikler...

Recep

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...