Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

9 Ocak 2010 Cumartesi

Batista 3-4 Hafta Yok

Fuenlabrada bu dönemde en son isteyeceği şeyi yaşadı. Takımın Fitch'le beraber en etkili ismi Batista sakatlandı ve 3-4 hafta sahalardan uzak kalacak. Avrupa'da özellikle de ACB'de bu tip durumlarda jet hızıyla 1-2 aylık geçici kontratlarla oyuncular alınıyor ama boşluk eğer doğru bir şekilde doldurulmazsa bu Fuenlabrada'nın küme düşmesine kadar gidebilecek bir sıkıntıyı doğurabilir. Daha ligin ilk yarısı bitmeden neden bu kadar karamsar bir tablo çizdiğimi düşünenler olacaktır. Malum Fuenlabrada 18 takımlı ligin 16. sırasında yer alıyor ve hemen altındaki Bilbao'dan 2, dipteki Murcia'dan da 3 galibiyet üstte. Hemen hemen herkes Murcia'dan umudu kesti, ikinci takımın Valladolid olup olmayacağını konuşuyor. Gerçi ACB gibi bir ligde bu tip tahminleri yapmak için erken ama alt sıra adaylarının gösterdiği çıkış sebebiyle Bilbao iyi kadrosuyla ligin dibine indi ve Hervelle takviyesinden sonra toparlanmaları bekleniyor. İşte tam da böyle bir ortamda Fuenlabrada'nın Batista'sız çıkacağı dört maç şöyle ;

Lagun Aro (E)
Malaga (E)
Murcia (D)
Bilbao (E)

Hatta sakatlık biraz daha sarkarsa deplasmanda Alicante ve içeride Xacobeo ile devam edecekler. Bilbao ve Murcia maçları hayati derecede önemli maçlar ve özellikle Bilbao maçının kazanılması bu senaryoyu etkisiz hale getirebilir. Fitch'in sakatlığında çok zor günler geçiren Fuenlabrada bakalım Batista'nın yokluğunda neler yapacak.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...