Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

11 Ocak 2010 Pazartesi

ACB 17. Hafta Görünümü ve Reneses

ACB'nin ilk yarısı tamamlandı. Bu hafta Kral Kupası'na katılacak son takım belli olacaktı ve bunun için 5 takım yarışıyordu. Üç rakibinin yenildiği haftada dördüncü rakibini de kendi yenen Estudiantes Bilbao'da düzenlenecek Kral Kupası'nın son katılımcısı olmaya hak kazandı. Barcelona'nın haftaiçi oynayacağı Siena maçı için biraz vites düşürmesini bekliyordum ama anlaşılan o ki vites düşürecekleri tek dönem Eurolig'de çeyrek final ve Final Four dönemi olacak. Alicante'yi 42 sayıyla geçtiler. Real Madrid de haftayı Manresa galibiyetiyle kapadı. Manresa üç sayılarla sonuca gitmeye çalışınca Real Madrid maçın sonunda koptu gitti, rahat kazandı. Joventut yine Tucker'ın kendini kaybettiği maçta son dönemin formda takımı Valencia'yı mağlup etti. Yine mükemmel bir yüzdeyle 35 sayı attı Tucker. Haftanın hayalkırıklıkları Valladolid deplasmanında mağlup olan Bilbao ve Estudiantes'ten 24 sayı fark yiyen Xacobeo Blu:sens oldu. Hatta Xacobeo maçında fark bir ara 34'e kadar çıktı. Haftanın bombasını beklediğim Murcia'nın nefesi yetmedi ve Granada'ya 3 sayı farkla mağlup oldu. Ama haftanın en çok güvendiğim takımı Lagun Aro esas bombayı patlattı. Batista'sız Fuenlabrada'ya 16 sayı farkla mağlup oldular. İlk yarıyı önde kapattılar ama 30-10 biten üçüncü periyod bu sonucu yarattı.

Ve geleyim neden Reneses'i tepeye koyduğuma. Caja Laboral'a mağlup olan Malaga Kral Kupası biletini kaptırınca Reneses de kariyerinde ilk defa bu kupaya katılamayacak. Ama maç sonu açıklamaları ilginç olmuş. Çok sakatları olduğunu ve elenmelerinin garanti olduğu bir kupaya gitmelerinin pek anlamı olmadığını söylemiş. Reneses'e sormazlar mı aynı Malaga 2004-2005 sezonunda Valladolid'i 17. haftada yenip son anda bu kupaya katılarak kazanmadı mı? İşte 17.Hafta , işte Kupa. Bu kadar çaresiz bir yorum Reneses gibi efsane bir hocaya pek yakışmadı.

Suzuki Manresa - Real Madrid : 76 -90
DKV Joventut - Power Elec. Valencia : 80 - 69
Valladolid - Bizkaia Bilbao : 93 - 81
G. Canaria 2014 - Cajasol : 55 - 52
Asefa Estudiantes - Xacobeo Blu:sens : 90 - 66
Regal FCB Barcelona - Meridiano Alicante : 114-72
CB Granada - CB Murcia : 79 - 76
Caja Laboral - Unicaja Malaga : 86 - 71
Fuenlabrada - Lagun Aro : 86- 70

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...