Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

20 Mart 2010 Cumartesi

Ve Nachbar Durumu Hakkında Konuştu

Efes Pilsen'de gönderilecek ikinci ismin kim olacağı konusunda birkaç gündür yabancı basında haberler dolanıyordu. Efes Pilsen ve Nachbar'ın karşılıklı anlaşarak yolları ayırdığı, Sloven forvetin Real Madrid, CSKA Moskova (bunu hiç anlamadım) ve Lottomatica Roma kıskacında olduğu yazılıyordu. Efes Pilsen'den gelen yalanlamadan sonra Nachbar Slovenya basınına konuştu. Nachbar koç Ergin Ataman'la ne iyi ne kötü hiç bir ilişki kuramadığını, kendisinin gitmek istediğini ve bunun bir sır olmadığını, kulübün rakip takımlara gitmesinden korktuğu için kendisini bırakmadığını söylemiş. Ayrıca kontratına saygılı olduğunu, kafasına göre gidemeyeceği için kulübün koç hakkında vereceği kararı beklediğini de açık bir şekilde ifade etmiş. Transfer pazarı hareketli olduğu için Nachbar Efes Pilsen'le yolları ayırdığı anda kendisine rahatça kulüp bulabilir ki zaten sözlerinde bunu kendisi de söylemiş. CSKA Moskova ve Roma opsiyonları bana pek inandırıcı ve mantıklı gelmedi. Bu süreçte en önemli talip Real Madrid'ti ve Nachbar'ın belirttiği korku sebebiyle Top 16 döneminde kulüpten gönderilmediği de rahatlıkla düşünülebilir. Şimdi Eurolig'den elendiler ve artık Real Madrid rakipleri değil. Kafamda otomatikman şöyle bir düşünce oluşuyor. Efes Pilsen ve Real Madrid anlaşmış olabilirler ve Barcelona serisinin sonucunu bekliyor olabilirler. Hem Nachbar-Messina ilişkisi, hem de bütçe gözönüne alınınca bu dönemde Real Madrid harici bir kulübün bu savaşta galip çıkması zor görünüyor. Tabi Final Four takımları belli olduktan sonra şampiyonluk için her takım bu hamleyi geçici periyod için yapabilir.

Efes Pilsen bu sene Ergin Ataman'la beraber yaşadığı kötü yapılanmanın sıkıntısını hem saha için sonuçlarda, hem de saha dışında bu tip hamlelerde çekiyor. Nachbar gibi bir adamı oynatamamak, üstelik onu serbest bırakmak yerine rakibe gider diye korkmak hiç bir profesyonel düşüncenin ürünü olamaz. Madem korkacağın kadar etkili bir oyuncu o zaman oynat, oynatmıyorsan da bırak gitsin. Nachbar takımdaki rolü ile ilgili sıkıntısı olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Ama buna rağmen birkaç maç dışında hep kendi pozisyonu dışında oynatıldı ve hiçbir verim alınamadı. Ergin Ataman'ın "Biz onu alırken 4 numara olarak düşündüğümüzü söyledik." sözleri bence bu durumun mazereti olmamalı. Efes Pilsen kulübünün 4 numaradaki sıkıntıyı görerek Popovic yerine öncelikle 4 numara hamlesini yapmalı ve bu şekilde aynı zamanda Nachbar üzerine kurduğu verimsiz stratejiden kurtularak onu kazanma yoluna gitmeliydi. Hem Rakocevic'in hem de Nachbar'ın bir an önce sezon sonunu bekledikleri ve Ergin Ataman gönderilirse yeni bir sayfa açacaklarını tahmin etmek çok da müneccimlik gerektiren bir şey olmasa gerek. Efes Pilsen bu sezon oynayacağı son maçtan hemen sonra hamle yapmak yerine oturup tek bir şey yapmalı; o da özeleştiri. Efes Pilsen kulübü disiplinin, istikrarın, basketbol adına zeki hamlelerin temsiliydi. Oktay Mahmudi'nin takımının bile süpürülmesine rağmen Nicholas ve Prkacin üzerine kurulu bir oyun sistemi vardı. Blatt'tan sonra Efes Pilsen'de ne olup bittiği, kimin gelip gittiği belli değil. Yazık oluyor bu potansiyele. 4 gün sonra Prokom ve Partizan'ı çeyrek final maçlarında izleyeceğiz. Ha bir de Prigioni ve Vidal'in yanında en büyük yıldızı Rakocevic'i Efes Pilsen'e gönderen Caja Laboral'i. Onları izlerken sadece bakmamak aynı zamanda görmek gerek.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...