Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

11 Mart 2010 Perşembe

BC Khimki: 96 - Olympiakos: 83 (Artık Ruslar'ın da 11 Mart'ı Var)

Scariolo ve öğrencileri için herşey mükemmel gidiyordu. Olympiakos karşısında farkı 20'ye dayandırmışlar, İspanya'dan gelen güzel haberlerle coşmuşlardı. Önlerindeki tek engel İspanya'da geçmesi gereken 3-4 dakikacıktı. Ama o 3-4 dakikacık Ruslara önce bir ömür gibi geldi, arkasından da bu seneki Eurolig serüvenleri gözlerinin önünden film şeridi gibi geçti. Ama başrolde kendileri yoktu, sadece figuranlardı. Khimki'nin en büyük şansızlığı ilk defa katıldıkları Eurolig'de çeyrek finale bu kadar yaklaşmışken Caja Laboral'in tarih yazdığı geceye denk gelmeleri oldu. Top 16'nın yenilmezi, son dönemin en formda ekibi Olympiakos'u Rusya'da rahatça yendiler. Asist rakamlarında dudak ısırtan Olympiakos'u bu kategoride ikiye katladılar ama kader kendi ellerinizde olmazsa ellerinizin içinden bileti böyle alır giderler. Khimki eline geçen fırsatı Rusya'da Caja Laboral'e karşı harcarken belki de böyle bir sonuç olacağını düşünmemişti, bu kadar acı bir sonla kaybedeceğini aklına getirmemişti. Artık yapabilecekleri tek bir şey var. Önce Smirnoff'ları açıp sızıncaya kadar içecekler, ayılıp gerçek dünyaya dönünce de senenin muhasebesini yapıp hatalarından ders çıkaracaklar. Eurolig'in gerçek anlamda gerçek renklerinden biri Khimki'ydi ama Caja Laboral daha renkli olduğunu bu gece ispatladı. Daha çok isteyen mucizeyi gerçekleştirdi. ABD'lilerin 11 Eylül'ü varsa Ruslar'ın da artık 11 Mart'ı var. Detaylar burada.

1 yorum:

Çağrı dedi ki...

Laboral-Cibona maçından televizyondan takip ettim ve maçın son dakikalarında Türkiye'de yaşadığım için mi bilmem maddi zorluk çekmekte olan Cibona'nın, Laboral takımından ciddi miktarda para aldığı hissine kapıldım, gerçekten ya mucizeye tanıklık ettik yada gerçekten bir para akışı oldu =)

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...