Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

30 Mart 2010 Salı

Prokom: 81 - Olympiakos: 78 (Herkese İnat Direniyorlar)

Real Madrid, Khimki ve CSKA Moskova'dan sonra listeye Olympiakos da dahil oldu. Prokom'un kazanması gereken tüm maçları evinde kazandığını daha önce aktarmıştım. Bugün de iyi başladılar ama şarkı nakaratı gibi senaryo tekrarlandı. Geriden geldi Olympiakos ve son dakika içinde Kleiza'nın üçlüğüyle maçı kazanma noktasına geldi. Ama ilk iki maçın kayıp adamı Logan'ın zor basketi işi bitirdi. Olympiakos'ta ilk iki maçtan farklı olarak Vujcic fazla süre aldı ve Kleiza etkisiz kaldı. Son dakikadaki üçlüğü saymazsak koca bir maç sadece 6 sayı üretebildi Litvanyalı. Durum böyle olunca ister istemez Olympiakos'un bitirici noktada sıkıntısı ortaya çıktı. Prokom'un en büyük avantajı şu ana kadar görevlerini fazla fazla yapmış olmaları. Maçı da bu sayede stressiz oynadılar ve Final Four baskısı olmadan seriyi uzattılar. Aklımın bir tarafı acaba diyor ama hedefleri ve kadroları karşılaştırınca Olympiakos üçüncü maçta seriyi bitirir, Prokom'u alkışlarla Eurolig'e veda ettirir gibi geliyor. Bir maç fazla izleyecek olmak güzel, inşallah seri Yunanistan'a taşınır. Detaylı istatistikler burada.

1 yorum:

boraturkoglu dedi ki...

Prokom maça çok hızlı başladı. Bazı oyunculardan ekstra katkı aldı farkı çift hanelilerde gezdirdiler hep.Tam son noktayı vurma anı geldiğinde logan top kaybetti ya da yersiz 3'lük denedi.Maç o farktan kapansaydı bana göre sorumlusu logan'dı ama son attığı basket sayesinde maçı kazandılar.Kleiza aldığı teknik faul den sonra çok süre alamadı maçta. Olypiakos çok savruk hucum etti. Bourousis'ın dışardan oynama ısrarını anlayabilmiş değilim. Papaloukas'ın oyuna daha fazla müdahele etmesini beklerdim. Son maçı Olympiakos alır be F4 olur

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...