Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

24 Mart 2010 Çarşamba

Cska Moskova: 86 - Caja Laboral: 63 (Savunmam Öldürür Hücumum Süründürür)

Çeyrek finalde günün ilk maçı Moskova'da oynandı. Aslında maçtan ziyade günün ilk antrenmanı desek sanırım daha doğru olur. İki farklı sistemin savaşıydı ama CSKA Moskova'nın artısı Caja Laboral gibi oyunun tek yönünü değil iki yönünü birden aynı seviyede oynayabilmesiydi. Zaten skora da bu fark yansımış. Maçı izleyemedim ama istatistikler sanki takım olabilme becerisinin kağıda yansımış gali gibi. Takımın patlaması yapması gereken isimleri Langdon, Siskauskas ve Holden ortalamalarına oranla suskun bir maç geçirmişler ama ortada 23 sayılık çeyrek finale pek de yakışmayan bir fark var. Üstelik bu takımın sezon içindeki iki maçının da nasıl kafa kafaya geçtiği düşünülürse bu fark şaşkınlık yaratıyor. Genelde bireysel hücuma programlanmış Planinic'in yükselen formuna bugün kattığı 7 asist var. 7 ribaundu saymıyorum zaten Planinic boy avantajı itibariyle hem ribaund mücadelesine girebilen, hem de havuza düşen topları rahat toplayabilen bir isimdir. Vorontsevich'in şapkadan çıkan tavşan misali ilginç katkıları oluyordu, bugün de 15 sayı ve 7 ribaundu var. Caja Laboral'de bütün sezona nazaran edepli bir Teletovic yüzdesi var ama ribaundlarda ezilmeleri maçın da neticesi olmuş gibi. Caja Laboral'i bu denli farklı bir mağlubiyete götürecek yüzdenin çok düşük üçlük yüzdesi olması lazım ama bugün de %50 ile atmışlar. Bu mağlubiyeti nasıl başardılar merak ediyorum, az sonra tekrarını izlersem yeni bir postla daha mantıklı cümleler kurabilirim. Detaylı istatistikler burada.


Link

1 yorum:

Adsız dedi ki...

caja laboralden hayır gelmez maalesef maçın başlarında olsa da kritik serbest atışlarda 4 te 0 atan bir tiago takımın umut bağlanan oyuncusuysa caja sadce fark açıldıktan sonra 4.periyodu önde bitirebilir

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...