Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

24 Mart 2010 Çarşamba

Maccabi Tel Aviv: 77 - Partizan: 85 (Herkes Yoruldu Partizan Yorulmadı)

Sene içerisinde Partizan'ın birçok defa tökezlemesini bekleyen biri olmama rağmen bu seride favorimin Partizan olduğunu daha önce ifade etmiştim. Eve varıp bilgisayarı açtığımda ikinci periyodun ortasıydı ve durum 41-22 Maccabi Tel Aviv lehineydi. Maçın nasıl bu kadar erken koptuğunu görmek için rakamlara biraz baktım. Vesely ve Djekic 2 faul, Kecman 3 faule ulaşmıştı. Hakettiler mi yoksa Nokia Arena düdükleri mi bilemem ama o dakikadan sonra ne zaman baksam Partizan'ın farkı kapattığını gördüm. Maç sonunda da taktik faulleri iyi değerlendirip yine bir bomba patlattılar. Deplasman kabusu olan bir takım için Nokia Arena'da galip gelmek, hele de bu kadar kritik bir noktada bu zaferi elde etmek müthiş. İlk açtığımda Partizan ribaundlarda 18-11 gerideydi. Neler oluyor anlamaya çalışırken de herşey normale döndü. Kecman'ın 3 faule rağmen 29 sayısı var ki buna ulaşırken 7/9 gibi muazzam bir üçlük rakamı var. Geriden gelirken kaçıracağınız tek bir şut bile maçın kaderini değiştirebilir. Vesely'nin 4, Maric'in 3 ribaund aldığı bir ortamda McCalebb'in aldığı 10 ribaund da müthiş iş. Tabi 6 asistini de atlamamak lazım. İlk kez Eurolig'de mücadele eden bir isim için gerçekten de müthiş işler yapıyor eski dost. Alan Anderson'ın harakiri kıvamında performansı var yine bu akşam. Eidson da ona eşlik edince evlerindeki ilk maçı kaybederek avantajı yitirdiler. Artık serinin kaderi Partizan ve müthiş seyircilerinin ellerinde. Maccabi'nin aynı değerde bir galibiyeti 22.500 kişinin önünde çıkarması gerekiyor ki Paris'i TV başında izlemekten kurtulsunlar. Seri müthiş renkli bir hal aldı bu sonuçla. Umarım 5 maç izleme şansımız olur. Detaylı istatistikler burada.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

partizan benim favori takımım böyle bir hoca taraftar ekol nadirdir kecman yoksa maric maric yoksa mccaleb vesely ..final fourda bekliyoruz partizanı

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...