Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

12 Mart 2010 Cuma

Siena: 93 - E.Pilsen: 87 (Bizim Çocuklar Zeki Ama Çalışmıyorlar)

Nihayet Avrupa defterimiz basketbolda ülke olarak kapandı. Eurocup'a salı günü el sallamıştık, bugün de formalite maçıyla Efes Pilsen noktayı koydu. Müthiş Eurolig gecesinde ülkenin takımı da olsa maç hiçbir anlam ifade etmeyince insanın izleyesi gelmiyor. Ben de maçın son 1-2 dakikası hariç izlemedim. Efes Pilsen kafa kafaya bir maç çıkarmış ama bu zaten sürpriz birşey değil. Bu grupta galip gelebileceği tek deplasmanın Siena olduğunu aylar önce yazmıştık. Maçta belli ki iki takım da idman havasında oynamış. 180 sayının başka bir izahı olamaz çünkü bu maç büyük bir iddiayla oynansa takımlardan biri 70'i göremezdi. Bu maça özel birşey demenin artık bir anlamı yok. Efes Pilsen lige odaklanıp ünvanını korumaya çalışacaktır ama esas yapması gereken şey şimdiden oturup gelecek sezonun planlarını yapmak olmalıdır. Ergin Ataman gönderilecekse de yeni hocayla görüşülüp, durum da Ergin Ataman'a izah edilerek kadro yapılanması bu sefer adam akıllı yapılmalıdır. Tuncay Özilhan ve Engin Özerhun bu akşam çeyrek final tablosunda Prokom ve Partizan'ı, hatta Maccabi Tel Aviv'i gördükten sonra biraz özeleştiri yapmalıdır. Bahaneler bularak, böyle bütçeye rağmen sadece TBL kupasıyla övünerek, Efes Pilsen'i eleştiren yazarlara ambargo uygulayarak bu iş olmaz. Önemli bir kültür ve potansiyel var ellerinde. Messina - Real Madrid projesi gibi birkaç yıllık projeyle yeniden yapılanmak, öz değerlerini de öne çıkarmak zorundalar. Sıkıldık artık Koraç Kupası'ndan biz de Eurolig kupası istiyoruz. Detaylar burada.

1 yorum:

Oğuz dedi ki...

"Efes Pilsen'i eleştiren yazılara ambargo uygulayarak..."

kimmiş bu yazarlar acaba ve eleştirileri neymiş.. Önce ona bakmak lazım. Kaldı ki ambargo uygulamanın içeriği nedir ? Aziz Yıldırım'ın yaptığı gibi "xxx i eleştirirseniz karşınızda beni bulursunuz" mu demişler...

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...