Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

1 Mart 2010 Pazartesi

Panathinaikos: 98 - Olympiakos: 91 (Diamantidis'in Derbisi)

Boroussis'in yokluğuna şüpheli olan Kleiza'nın eksikliği de eklenince ibre Panathinaikos'a dönerek gece başladı. Pekovic'in erken üçleyip kenara gelmesiyle de kısaların düellosu başladı. Ama Diamantidis ve Nicholas Panathinaikos'tayken bu akşam Olympiakos'un kazanma şansı yoktu. Her ikisi de inanılmaz oynadı ama Diamantidis maçın tartışmasız yıldızıydı. 26 sayı, 11 asist ve 7 ribaundla oynadı, en kritik yerlerde atışları soktu. Sırf ilk periyodu 12 sayı ve 6 asistle tamamladı. Panathinaikos zaten olağanüstü bir ilk periyod oynadı ve 5/6 ikilik, 7/9 üçlük isabetiyle 32 sayı üretti ama pota altında felaket savunma yaptığı için aynı zamanda da 28 sayı yedi. İlk yarıdaki bu tablo gecenin devamının da habercisiydi.

Bu seneki iki derbiden farkı bu gece Olympiakos liderlerinin durması, durdurulmasıydı. Kleiza gibi kendi sayısını yaratabilen bir oyuncunun yokluğunda Papaloukas ve Teodosic'in kitlenmesi galibiyetin de anahtarı oldu. Oynatan sahada olmayınca Childress harici oynayabilen de kalmadı. Kupanın kötü ismi Sofo bugün iyiydi, kenardan gelen ve son dönemde fazla süre bulamayan Vujcic de bugün pota altını iyi kullanan isimlerden biriydi. Teodosic çok kötü oynadı. Her maç kritik anlarda sahneye çıkmasına rağmen bugün kırılma anlarının hepsinde kaçırdı, isabet kaydettiği tek üçlükle de farkı ancak 9'a indirebildi. 1/7 üçlük son dönemin bir numarası için kabul edilebilir bir rakam değil. Üstelik karşıda inanılmaz sıcak şutörler varken. Obradovic ve ekibi yarayı biraz olsun sardı, salonu dolduran mükemmel seyircilerin gönlünü az da olsa almayı başardı. Bugün fazlasıyla eleştirdiğim Spanoulis'in iyi oyununu da es geçmemek lazım. Bir ara Panathinaikos'un en düşük yüzdesi %50 civarı bir rakamla serbest atış yüzdesiydi. Bugünden sonra Diamantidis'in süresi artacaktır orası kesin ama iş işten geçtikten sonra istersen 40 dakika oynat. Ancak Yunan liginde kendisini tatmin edebilir Obradovic. Detaylı istatistikler burada.

Panathinaikos : Tepic 2, Spanoulis 22, Perperoglou, Batiste 10, Fotsis, Haislip 5, Nicholas 27, Diamantidis 26 , Pekovic 6

Olympiakos : Papaloukas 3, Penn 6, Childress 26, Vujcic 15, Teodosic 6, Papanikolaou, Halperin 2, Mavrokefalidis 10, Vassilopoulos 5, Schortsanitis 18 ,

1 yorum:

Oypa13 dedi ki...

Maçı kazanmak mutluluk verici ama hala Şampiyonluk için Olympiakos daha şanslı.

Yinede tek ümit verici tarafa Obradovicin varlığı.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...