Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

11 Mart 2010 Perşembe

ULEB'ten Şaka Gibi Atama

Bu gecenin en kritik maçları hiç kuşku yok ki E Grubu'nda oynanacak. Barcelona'nın üst tura çıkmayı garantilediği grubun sıralaması ve çıkacak ikinci takım bu akşamki iki maçın sonucuna göre belli olacak. İspanya'da Barcelona Partizan'ı ağırlayacak, OAKA'da ise Panathinaikos'un konuğu Maroussi olacak. Grupla ilgili ince hesaplara aşağıdaki postta değindim ama bu kadar kritik maçların oynanacağı gruptaki hakem atamaları dikkatimi çekti. Gece ile ilgili zaten binbir senaryo üretilirken, Partizan'ın kazandığı takdirde grup birincisi olma, kaybettiği takdirde damga vurduğu lige veda etme olasılığı varken Barcelona-Partizan maçının hakem üçlüsüne bakın; Christos Christodoulou, Robert Lottermoser ve Panagiotis Anastopoulos. Bir tarafta Yunan takımları Partizan ve grubun kaderini belirleyebilecek konumdayken, üstüne üstlük Panathinaikos'lu oyuncuların üçte birinin maçta oynamama ihtimali varken Partizan maçına atanan üç hakemden ikisi Yunan. Fikirleri sorulan Vujosevic bu atama için akıl alır gibi değil demiş. Daha fazlasını da dese haklıdır. Maçta hiçbir şey olmayabilir, mükemmel maç yönetebilirler ama bu soru işaretlerini yaratmanın bir anlamı var mı? Bu kadar kritik bir noktada bu kadar aptalca atama yapmanın hiçbir açıklaması olamaz. Yarın gece hakem insani bir hata yapsa ve gecenin kaderini değiştirse geceye düşecek şaibenin hesabını yapmamışlar sanırım. Gözbebekleri, can simitleri Brazauskas babaları üzmemek için Real Madrid- Maccabi Tel Aviv maçında görevlendirilmiş. Oysa ki bu ligin, sezonun kaderini değiştiren, bir nevi tarih yazan Maroussi ve Partizan'ın leke düşmemiş bir geceyi sonuna kadar hakettiklerini düşünüyorum. Facchini, Bachar, Jungebrand yap ne bileyim Rocha ve Viator bile olur, gerek var mı böyle aptalca bir tercihe? Hakem komitesinin başındaki ismin bu gecenin tertemiz geçmesi için dua etmesi gerekiyor. Veya tam ayarladığı gibi geçmesi için. Başkanın ismi Costas Rigas. Litvanyalı gas'lardan sanmayın, öz Yunan gas'larından.

2 yorum:

Erol Kaya dedi ki...

hocam ben bütün yorumlarımda aynısını söylüyorum: Uleb Stankoviç dönemindeki FİBA'ya benzemeye başladı. Bu sene kadar hakemlerin tartışıldığı bir yıl olmadı 2002den beri ULEB organizasyonlarında.
Her ne kadar Efes takım olarak saçmalasa da hakemlerin bizi ne kadar baltaladığını da görmezlikten gelmemek gerek.

Sarıkaya dedi ki...

Valla Leonard Cohen yıllar evvel söylemiş, ben biraz yuvarladım! ;

Everybody knows that game is fixed
Everybody knows that ULEB is mafia!

Çok mu ağır oldu?

Bence az bile.!-((

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...