Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

14 Eylül 2010 Salı

Litvanya: 99 - Sırbistan: 88 (Bronz Madalya Litvanya'nın)

Çok istedi Litvanya. Sadece basketbol ülkesi oldukları için değil, eksik kadroyla gelmelerine rağmen yaptıkları işlerle cesaret kazandıkları için de madalyaya dört elle sarıldılar. Bir gün önce ABD'ye karşı ekolüne ihanet etmediği için kaybeden Litvanya yine prensiplerinden vazgeçmedi ama karşılarında moralsiz ve final şansını kaybedince demoralize olmuş bir Sırbistan vardı. Son çeyreğe kadar rahat girdi Litvanya. Sonlarda Sırplar biraz geri dönse de yeterli olmadı. Takımın en önemli ismi Kleiza yine günündeydi, maça ağırlığını koydu. Her iki takımın attığı basketlerden sonra benchlerinde yaşanan coşku aslında madalyayı hangisinin hakettiğini gösteriyordu. Hem maç esnasında hem de sonrasında müthiş coşku yaşadılar. Üçüncülüğü de doyasıya kutladılar. Sırplarda yine hüzün vardı. Şampiyonluk hedefledikleri turnuvada iki gün üstüste gelen yenilgilerle madalya kaybetmeleri onları yerle bir etti ama Ivkovic'in maç sonunda hala Ömer Aşık'ın sakatlık pozisyonunu konuşması da ilginçti. Bu maç potansiyel bir Avrupa Şampiyonası finaliydi aynı zamanda. Maç sonrası bazı oyuncularla kısa kısa konuşma şansım oldu ama en bomba yorum Pocius'tan geldi. Doping testinden döndükten sonra eski röportajın getirdiği dostlukla sohbetimiz biraz uzun sürdü. "Kimse sizden bunu beklemiyordu, harika iş başardınız." deyince hafiften eğilip "Biz de beklemiyorduk" deyip "çaktırma" tadında bir hareketle eğlenmemize sebep oldu. Turnuvanın en renkli tribünü de aynı şekilde evine mutlu dönmüş oldu. Detaylı istatistikler burada.

1 yorum:

brutus dedi ki...

bence turnuvanın flash takımı Litvanya oldu. hatta y.finalde amerika çıkmasa karşısına final bile oynardı bu takım. hele madalya kutlamaları bir kat daha sempatik kıldı adamları. taraftarları-sporcuları ile gerçekten basketbol ülkesi olduklarını gösterdiler. önümüzdeki sene de kendi evlerinde ciddi bir şampiyonluk adayı oldukları kesin.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...