Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

16 Eylül 2010 Perşembe

Blatt Yunanistan İçin İlk Aday

Yunanistan Basketbol Federasyonu Başkanı Georgios Vassilakopoulos Jonas Kazlauskas'la ayrılmaları durumunda yerine geçecek isimler arasında ilk sırada David Blatt'ın geleceğini söylemiş. İspanya'ya elendikleri maçın ardından bütün medyanın kötü yönetimi üzerinde birleştiği Kazlauskas, özellikle rotasyon ve dar oyuncu kadrosu nedeniyle çok fazla eleştiri toplamıştı. Maccabi'yle kontrat imzalayan ve 4 yıldır Rusya'yı çalıştıran başarılı koç David Blatt, Toronto Raptors üzerine yapılan ve Toronto'lu basketbolseverlerin oy verdiği bir anket olan "Avrupalı veya Avrupa'da çalışmış hangi koçu Raptors'ın başında görmek istersiniz?" sorusunda önemli adaylar arasından ilk sırada seçilmişti. Kendisine okyanus ötesinden de saygı duyulan Blatt, olası bir Yunanistan koçluğunda da Rusya'daki deneyiminden rahat olamayacak. Takım başarılı bir jenerasyonun arkasından, onlarla baş edecek kalitede isimler çıkaramadı ama Yunanlar da başarı çıtasını çok yukarılara çıkardı. Diamantidis'in de artık görev almayacağını düşünürsek Blatt'ın başı çok ağrıyacak.

2 yorum:

ertan ürkmez dedi ki...

Yunanistan-Rusya maçı sonrası yaptığı açıklamalar nedeni ile David Blatt in Yunan basketbol camiası tarafından kolay kabullebileceğini düşünmüyorum

oscar dedi ki...

rusya'yı sampiyon yapması dışında bi başarısı varmı bilmiyorum. genelde vasat bi performans cizdi.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...