Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

22 Eylül 2010 Çarşamba

Scariolo Sorgulanmaya Başlandı

Kuşkusuz tüm basketbolseverler İspanya'nın altıncılıkta kalmasıyla hayalkırıklığına uğradı ama buna en çok İspanyollar üzüldü dersek bu kehanet olmaz. Son Dünya ve Avrupa şampiyonluğunun yanında kulüp takımlarının da olağanüstü başarısı turnuva öncesi "Pau Gasol yeri zor doldurulur bir oyuncu" cümlesini öyle transparan hale getirdi ki altında yatan "Pau Gasol'süz de biz altın madalyayı alırız" özgüveni oyunculardan rahatça seçiliyordu. Hazırlık turnuvalarındaki başarılı sonuçlar, son anda kaybedilen ABD hazırlık maçından sonra "İspanyollar bilerek kaybetti ki ABD havaya girsin" şeklindeki şımarık argümanı bile inandırıcı noktaya getirmişti. Ama parkenin üzerindeki gerçekler öyle değildi.

Boğalar için oldukça kötü başlayan turnuva, Abercrombie'nin üçlüğüyle makasa girip rota değiştirdi ve Teodosic'in 8 metrelik üçlüğüyle de sona erdi. Bir basket bu sefer, madalyalara abone İspanyollar'ın kalemini kırıp 12 Eylül günü onları 6.lık tablosuna yerleştirdiğinde, üstelik de bu kadar düşük kaliteli bir şampiyonada bu yaşanınca ister istemez Scariolo da sorgulanmaya başlandı. Kötü olduğu için mi? Tabi ki değil. Scariolo son dönemde İspanya'ya adını kazımış çok kaliteli koçlardan biri. Üstelik İtalyan olmasına rağmen İspanyollar'dan altın vatandaş muamelesi görüyor. Ama insan çıtasını yükseltince bir daha aşağı inmesi çok zor oluyor. İspanyollar'ın da derdi bu. İspanya Basketbol Federasyonu Başkanı Jose Luiz Saez "Hayalkırıklıklarının bizi erken karar vermeye zorlamasına izin veremeyiz." derken konuşmanın kenarına da "İspanya'da bir devrin sonu olmaz. Sürekli oyuncular yetişir, olgunlaşır ve yerine yenileri yetişir." diye eklemiş. Bir transparan cümle daha. Artık altında ne görürsünüz size kalmış.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...