Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

8 Eylül 2010 Çarşamba

Eleme Turu'nda Son Günün Sonuçları


Çin esaslı bombayı bu sefer patlatacak gibi başladı maça. Tempoyu da ellerinde tutuyorlardı ama kapasite farkı maç 40 dakikaya yayıldığında belirleyici faktör oluyor. Kleiza'nın 30 sayısı maçı alıp götürmeye yetti. Özellikle son periyodda son basket hariç Litvanya'nın tüm sayıları Kleiza'dan geldi. Tabi bir de 50-30 ribaund rakamlarındaki ezici Litvanya üstünlüğü var. Çin'in bu mücadelesi ve geldiği nokta takdir edilmeli. Hedeflerinin üzerine çıktılar ve oldukça faydalı bir turnuva geçirdiler. Yao Ming'in de katılımıyla ilerleyen dönemde iyi işler çıkarakları kesin. Arjantin - Brezilya maçı içinse herkesin ortak görüşü turnuvanın bugüne kadarki en iyi maçlarından birinin oynandığı yönünde. Maçı izlemedim ama Scola'nın yürek burkan rakamları var. Brezilya'ya karşı 37 sayı, 9 ribaund ve 3 asist insanlık dışı. İlk fırsatta izlemeye çalışacağım. Bu sonuçlarla çeyrek finalin son eşleşmesi de Litvanya - Arjantin oldu. Hem sahada, hem de tribünde çok renkli sahnelerin yaşanacağı kesin.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

açıkçası favorim her ne kadar arjantini sevsem ve desteklesem de abd önündeki güzel oyununu gördüğüm brezilyaydı.maç içinde çok iniş çıkış oldu bir ara 5 6 sayı arjantin öne geçti bir ara brezilya. ama maçın sonlarında scolanın inanılmaz bir oyunu vardı.ne gerekiyorsa yaptı sayı ribaund top çalma savunma...maç sırasında o ana kadarki ortalaması olan 29. sayıya ulaştığında gerçekten inanılmaz bir oyun ortaya koyuyor dedim ve şöyle birşey aklıma geldi bu adam her maç 30 35 dakika oyunda kalıyor ve bu inanılmaz oyundan 5 tane daha oynamıştı(niyeyse bunlardan bir tanesini izleyebildik sadece yayıncı kuruluş sağolsun) ve bu maçlarda yorulmak nedir yılmak nedir bilmiyor.en önemli anlarda bütün topları başarılı kullanıyor. gerçekten çok takdir etmek gerekiyor. şimdiden turnuvanın 5ine girmeyi garantiledi bile. benim tahminim büyük bir aksilik olmazsa mvp için de en büyük aday.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...