Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

7 Eylül 2010 Salı

Eleme Turu'nda Üçüncü Günün Sonuçları


Bazı takımlar sahaya çıkmadan sempati toplar. Yeni Zelanda da haka dansıyla yıllardır bu kategoride zirvenin ortaklarından. Fransa karşısında kimilerine göre tarihi, kimilerine göre rakibin ikramıyla aldıkları galibiyetle Rusya ile eşleştiler ve bugün çeyrek final için sahadalardı. Ama Rusların hem savunması, hem de pota altı çok ağır bastı. 41-25 ribaund üstünlüğü maçın tarifi. Bu kadar ribaundda ezilen bir takımın tarihe geçecek dış şut performansı yakalaması gerekiyor. Ama Yeni Zelanda'nın silahları başta Penney 1/6 olmak üzere 5/24 üçlük atınca farklı yenilgi kaçınılmaz oldu. Blatt'ın öğrencileri de kendi çizgilerinde devam ediyorlar. Etik duruşları sebebiyle onlar da sempati listesinin zirvesinde. Ponkrashov'un kötü oyununa karşılık bugün Vorontsevich şov vardı sahada. Bu sene CSKA Moskova'da bir çok defa sonradan girerek maçların kaderini değiştirmişti. Bugün 3/3 üçlükle 18 sayı üretirken 11 de ribaund çekti. Ruslar ince hesaplara girmedikleri için çeyrek finalde ABD ile eşleştiler. Kağıt üzerinde ABD favori gözükse de bazı takımlar diğerlerini gereğinden fazla bozabilir. Rusların ABD'yi savunmayla bunaltıp elemesi zor olsa da imkansız değil.


Maç için herhangi bir şey söylemeye gerek var mı bilmiyorum. İş dönüşü yemek yerken biraz bakındım. Her iki takım da kafasına göre takılıyordu. Sonucu belli ama oynanması zorunlu bir çok maç gibi ,Türkiye bu maçı da tarihe not ettirdi. Kalite farkı bu kadar fazla olunca 55 sayılık fark normal karşılanabiliyor. 48-23 ribaund , 30-12 asist farkı evlat acısı gibi. Çeyrek finalde rakip Rusya. İran maçından sonra bir politik sınav daha. Ama aynı siyasetteki gibi bu mücadele de İran kadar kolay olmayacak.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

umarım kryapa'nın durumu iyidir. durant'a sakladıklarını düşünmek istiyorum.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...