Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

27 Eylül 2010 Pazartesi

Erceg'in Yükselişi Ivkovic'in Ellerinde

Zoran Erceg'i Partizan istiyor. Partizan sportif direktörü Dragan Todoric, "Zoran planlarımızda yer alıyor ve onu ilk 5'de düşündüğümüzü söyledik. Olympiakos'la ilgili problemlerini halletmeye çalışıyor ve biz de Ivkovic'le anlaşmaya çalışıyoruz." açıklamasını yaptı. Bu transferin önünde 2 engel var. Biri Erceg'in aldığı 700.000 euroluk ücreti, diğeri Bourosis'in sakatlığı. Ancak ne olursa olsun Erceg eğer Partizan'la anlaşırsa, Zeleznik'te oynarken olabileceği oyuncu beklentisini belki bir nebze Partizan'da karşılayabilir. Zeleznik'teki Erceg demişken bu noktayı biraz açalım. Çünkü o Erceg Eurobasket 2007'ye katılabilirken, Olympiakos dönemindeyken Sırbistan milli takımına seçilemedi.

Pivot oynayabilmesine rağmen daha rahat olduğu pozisyon uzun forvet. Basketbol zekası yüksek olan Erceg, Avrupa'nın gerektirdiği ve koçların sürekli maç içinde verdikleri deneysel taktikleri anlayıp, uygulayabiliyordu. Erceg, Zeleznik'te oynadığı dönemlerde savunulması gerçekten zor bir hücum performansına sahipti. Hem birebir oyunda hem sırtı dönükte oyunda oldukça yetenekli olmasının yanında ceza şutlarında yüksek bir yüzdeye sahipti. Kritik şutlarda eli titremeyen Erceg, uzun boyuna rağmen topu yere vurmakta pek zorlanmayan bir oyuncu. İkili oyunlarda oldukça başarılı olan Erceg aynı zamanda iyi bir serbest atıcıydı. Erceg savunmada baş ağrıtacak kadar kötüydü, Euroleague sertliğinde onunda yukarı seviyelere çıkması lazım. Tabii ki Zeleznik döneminde. Zeleznik dönemine bu kadar vurgu yapmamın sebebi Partizan'ın oyuncuların gelişim yaşları gecikse bile onu alıp potansiyelinin en yükseğine çıkarabilme yeteneğidir. O yüzden eğer Erceg Olympiakos'ta kalırsa geçen sene kiralık oynadığı Panionios sınıfındaki takımların pota altı oyuncusu olur. Partizan'la imzalarsa ya önümüzdeki ya bir sonraki transfer döneminin en gözde uzunlarından biri olur. Meşhur iki söz var bu konuyla ilgili, "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz." ve "Yaptıkları yapacaklarının teminatı."

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...