Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

17 Eylül 2010 Cuma

Galatasaray'a Eurocup Şansı

Dün Maroussi'nin Eurolig elemelerine katılma hakkını kaybettiğini yazmıştım. Bu olayın dönüp dolaşıp bize temas edeceğini tahmin etmek imkansızdı, ama oldu. Eurolig elemelerine katılan 16 takımdan 2'si Eurolig'e katılma hakkını elde edecek. Kalan 14 takım ise doğrudan Eurocup'a katılacak. Maroussi'nin çekilmesiyle Eurolig elemelerine yeni bir takviye yapılmadı ancak oradan doğan boşluk aynı zamanda Eurocup'ı da etkiliyor. Ve şu anda o boşluk için öne çıkan iki takım Galatasaray ve Bizkaia Bilbao. Bilgi organizasyona oldukça yakın olan yabancı bir gazeteci arkadaşımdan. Ama esas uyarı Bilbao'nun bu bileti kapmak için fazlasıyla lobi yaptığı yönünde.

Eurocup'a Cajasol ve Estudiantes doğrudan katılıyor, Gran Canaria da eleme oynayacak. 5 takımları zaten Eurolig'e doğrudan katılıyor. Bilbao da Eurocup'a katılırsa ACB liginin yarısı Avrupa'da mücadele etmiş olacak. Hem de bizim gurur duyduğumuz Türk Hava Yolları'nın sponsor olduğu iki lige. Gümüş madalya sonrası basketbol gelişecek, Avrupa sahnesindeki yerimizi sağlamlaştıracağız vs. diye konuşan federasyon yetkilileri, camianın ağır isimleri ve THY'nin bu işe eğilen isimleri. İşte size fırsat. Bu iş lobiyle olacak ve birkaç gün içinde muhtemelen sonuçlanacak. Oktay Mahmuti gibi bu ligin en değerli koçu seçilmiş bir isim ve Galatasaray gibi camia Bilbao ve İspanya lobisine yenilmemeli. Umarım bir kişiyi bile harekete geçirip çorbada tuzumuz olur ve İspanyollar yerine Galatasaray Cafe Crown'un Eurocup maçlarını izleriz.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...