Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

22 Eylül 2010 Çarşamba

Banvit: 72 - Le Mans: 78 (Banvit'in Yolu)

İzleyemedik ama gördük ki Banvit için Avrupa amaç değil araç. Zeki ve çalışkan insanlar doğru işler yapıyor, Banvit ışığıyla farkını ortaya koyuyor. Dün rakip Fransa'nın iddialı takımlarından Le Mans'tı ama süre dağılımı Le Mans'tan daha iddialıydı. Şafak Edge 25 dakika, İbrahim Yıldırım 15 dakika ve Erol Can Çinko 16 dakika. Bu kadar kritik bir virajda herkesin cesaret edebileceği bir tablo değil. Geçen sene Eurolig arenasında sonucu belli maçlarda bile Sinan Güler gibi bir ismi 10 saniye sahada gören bizler için tüyler ürpertici, gurur verici bir tablo. Maçla ilgili söylenecek pek fazla bir şey yok çünkü rakamlar üzerinden konuşmak pek sağlıklı olmayacaktır. İzleyen arkadaşlar varsa görüşlerini memnuniyetle yayınlarız. Şu açık ki Banvit çizgisini koruyacak, bildiği yoldan şaşmayacak. Eurolig'e de katılsa, Eurocup'ta da devam etse. Belki bugün kaybeden tarafta olacaklar ama bu yapılanma devam ettikçe istikrarlı bir şekilde kazananlar tarafında kalacakları da kesin. Rövanş maçı 24'ünde Fransa'da oynanacak, kimbilir belki 3 gün sonra da kazanan tarafta olurlar. Detaylı istatistikler burada.

Bu arada Abdi İpekçi'de ücretsiz girilebilen maçı resmi olarak 700 kişi izlemiş. 11 Eylül'den itibaren 2 gün sahne alan basketbol aşığı bir grup vardı. Onlardan herhangi birini gördünüz mü? Ha bir de 10 gün önce Dünya ikincisi olmuştuk değil mi, az kalsın unutuyordum. Karpuz misali "Seçmece maçlar seçmeceeee" !!

BANVİT (72): Şafak Edge 13 (2 ribaund- 5 asist), İbrahim Yıldırım 2 (2 asist), Lance Williams 11 (1 ribaund- 1 asist), Mutlu Akpınar 11 (3 ribaund), Chuck Davis 12 (2 ribaund- 2 asist), Erol Can Çinko, Yiğitcan Turna, Vladimir Golubovic 4 (2 ribaund), İzzet Türkyılmaz (1 ribaund), Barış Ermiş 15 (1 ribaund- 1 asist), Bora Hun Paçun 4 (4 ribaund- 3 asist), Antonio Graves

LE MANS (78): Ryvon Covile 6 (2 ribaund- 1 asist), Charles Kahudi 7 (3 ribaund- 2 asist), Antoine Diot 6 (5 ribaund- 4 asist), Alain Koffi 10, Alex Acker 6 (3 ribaund), Ben Dewar 6 (3 asist), Marc-Antoine Pellin 5 (4 ribaund- 7 asist), Thierry Rupert 14 (2 ribaund- 2 asist), Joao Paulo Batista 18 (5 ribaund- 1 asist), Henri Kahudi, Kevin Mendy

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...