Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

21 Eylül 2010 Salı

Banvit vs. Le Mans Sarthe Basket

Le Mans, Avrupa basketbolunda değer kaybeden Fransa Ligi'nin önemli, her ne kadar çok üst seviyelere oynayan bir takım olmasalar da Avrupa kültürü Bandırma ekibine göre daha fazla olan ekiplerinden biri. Geçtiğimiz sezonu Erman Kunter'in çalıştırdığı Cholet'in arkasında 2. sırada bitiren, Play-Off'larda da finale kadar yükselip tekrar bu takımın karşısına dikilen Le Mans bu maçı 81-65 kayberek şampiyonluğu Cholet'e kaptırdı. O kadrosundan Dewarick Spencer, Marc Salyers ve Zack Wright gibi önemli skor opsiyonlarını kaybeden Fransız temsilcisinin en önemli takviyeleri eski oyuncuları Alain Koffi ve ASVEL'den Ben Dewar oldu. Aslında bu ikilinin yanına gönül Alex Acker'ı da eklemek istiyor ancak Amerikalı oyuncunun sakatlık geçmişi onun gelecekteki katkısı adına da ciddi şüpheleri beraberinde getiriyor ki Banvit'e karşı da forma giymeyeceği söyleniyor..

Le Mans için önümüzdeki en ciddi verileri bize sunan Fransa’daki hazırlık turnuvasında Zalgiris’i 79-66 yenip Cholet’e 64-56, Caja Laboral’e de 96-66 mağlup oldular. Kazandıkları Zalgiris maçında da Litvanya temsilcisinin kilit oyuncularının Ulusal Takım’da olduklarını hatırlatalım. Bandırma temsilcisinin son durumu hakkında çok net bilgi sahibi olmadığımı, hazırlık dönemlerini takip edemediğimi itiraf etmekle birlikte, en azından kağıt üzerinde geçilmeyecek bir ekiple karşılaşmayacağını belirtmem gerekiyor. Banvit'in EL yolunda önünde önemli engeller olacak olsa da adım adım gitmekte fayda var, bugünkü Le Mans maçı da bunu ilki. Le Mans'ın kadrosunu geçerek yazıyı noktalayalım, başarılar...

Antoine Diot (FRA) - Marc-Antoine Pellin (FRA) - Alex Acker (USA) - Henri Kahudi (FRA) – Pierre Etienne Drouault (FRA) - Ben Dewar (USA) - Charles Lombahé-Kahudi (FRA) - Alain Koffi (FRA) - Thierry Rupert (FRA) – Babacar Niang (FRA) - JP Batista (BRA) - Ryvon Covile (USA)

Not: Fransa temsilcisi kendi sitesinden Banvit'i nasıl tanıtmış diye merak edenler, buyurun...

2 yorum:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Banvit'in eleyebileceği bir takım umarım sürpriz olmaz.

markojaric dedi ki...

keşke maçın abdi ipekçi de olacağını da yazsaydınız. malum o kadar detaylı ve güzel basketbol yazıyorsunuz ki başka kaynak aramamıza gerek kalmıyor basketbol üstüne...

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...