Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

16 Eylül 2010 Perşembe

Maroussi Eurolig Elemelerine Katılamıyor

Maroussi geçen senenin en flaş takımlarından biriydi. Seyircisiz olmalarına rağmen hem ligde, hem de euroligde elde ettikleriyle büyük takdir toplamışlardı. Ama spor sahnesinde dün yok bugün var. Yunan liginin playoffunda 4. olarak Eurolig elemelerine katılmaya hak kazanan Maroussi bugün Eurolig tarafından yapılan resmi açıklamayla lige katılma hakkını kaybetti. 10 gün önce başarılı koç Bartzokas görevi bırakırken bir takım mesajlar vermişti ve kulübün içinde olduğu zor durumu anlatmaya çalışmıştı. Olay demek ki çok ciddi boyutlara ulaşmış. Maroussi gerekli belgeleri veremediği için basketbolun Avrupa'daki en büyük organizasyonunda önümüzdeki sene yer alamayacak. Yunanistan liginde yer alıp alamayacağı ise henüz belli değil.

Bartzokas'la birlikte Spencer, Askrabic ve Sarıkopoulos gibi oyuncuları da kaybeden Maroussi şu anda uçurumun kenarında. İşin bir diğer ilginç tarafı da Turkish Airlines Euroleague'e parasızlıktan katılamayan Maroussi'nin ana sponsorunun Türk Hava Yolları olması. Fıkra gibi bir durum. Bu arada Maroussi'nin yerine de hiçbir takım elemelere katılamayacak. Budivelnik doğrudan ikinci tura çıkmış oldu. Şanslılar demek isterdim ama ikinci turdaki rakipleri Khimki - Caserta serisinin galibi olacağı için onlar için farkeden bir durum yok. Bertomeu için mutlu biten bir gece. Maroussi artık Eurolig'de yok.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...