Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

14 Eylül 2010 Salı

Macvan'ın Durumu ve Caja Laboral'in Arayışları

Olay dünya şampiyonası organizasyonu olunca oyuncular burnunuzun dibinde de olsa kulüp takımlarıyla ilgili soru soramıyorsunuz. Yani bunu engelleyen herhangi bir kural yok ama oyuncular konuşmak istemiyor. Bu konularla ilgili konuşan bir tek Kleiza'yı gördüm, o da Yunan gazetecilerin sorusu üzerine Yunanistan'da geçirdiği günler için sadece teşekkür etmekle yetindi. Üçüncülük maçı sonrası Pocius'un doping testinden dönmesini bekliyordum ki Macvan'ı basın toplantılarının yapıldığı odada yalnız başına otururken gördüm. Kulüp olaylarına girmek için bulunmaz bir fırsattı. Kendisine bu sene Hemofarm'da kalıp kalmayacağını, basında bir çok teklif haberinin olduğunu sorduğumda "Bu sene Hemofarm'da kalacağım gibi gözüküyor. Maccabi Tel Aviv, Efes Pilsen ve Caja Laboral'den teklifler vardı ama sözleşmemdeki 500 bin dolarlık serbest kalma maddesi yüzünden sıkıntı yaşandı. Yeni bir gelişme olmazsa kontratıma devam edeceğim." dedi. Maç yüzünden de bir hayli moralsizdi.

Şampiyonada Savanovic ve Keselj kadar öne çıkamamış olsa da Macvan oldukça potansiyelli bir oyuncu ve mutlaka bulunduğu yerden daha yukarı noktalara sıçrama yapacaktır. Ama bunu bir an önce yapması kariyerinin şekillenmesi açısından çok önemli. Tam da bu noktada Sırp basını adı geçen takımlardan Caja Laboral'in Macvan'ın yeni takımı olabileceğini yazdı. Eliyahu'nun gidişinden sonra Caja Laboral'in sıkıntıda olduğu aşikar. Aynı şekilde piyasada arayış içinde oldukları da. Splitter gibi bir yıldızdan sonra Macvan için 500 bin doları gözden çıkarırlar mı bilemiyorum ama yatırım yapılacaksa piyasadaki ilk tercih mutlaka Sırplar olmalı. Bu kimsenin reddedemeyeceği bir gerçek. Ivanovic de zeki ve piyasayı takip eden bir koç. Hamleleri bunu açıkça gösteriyor. Bjelica'yı zaten aldılar, Macvan'dan sonra takip ettikleri bir diğer Sırp da 91 jenerasyonunun en parlak oyuncusu olarak gösterilen 2.12'lik Dejan Musli. 10 gün deneme antrenmanlarına çıkacak Caja Laboral'le. Beğenildiği takdirde kadroya katılacak.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...