Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

1 Haziran 2010 Salı

Efes Pilsen World Cup 9

21-23 Ağustos arasında Ankara Arena'da düzenlenecek Efes Pilsen World Cup 9'da bu seneki konuklarımız Kanada, Arjantin ve Lübnan. Şampiyona öncesi son rütuşların yapılacağı turnuva en fazla 28 Ağustos'ta şampiyonadaki ilk maçlarında karşılaşacak Lübnan ve Kanada'nın işine yarayacak. Tab Baldwin önderliğindeki Lübnan ve turnuva sürprizine en açık takımlardan Kanada İzmir grubunda yer alıyorlar. Dünyanın dört bir yanından yıldızlarının teker teker geleceğini açıklayan Arjantin, Manu Ginobili'nin mazeret bildirmesiyle ufak çaplı bir hayalkırıklığı yaşadı ama şampiyona öncesi Scola, Prigioni, Nocioni, Delfino ve Oberto gibi yıldızlar Ankara'da boy gösterecekler. Bir hafta içinde Ankara'da kalıp kalmayacağım belli olacak ama kalırsam net söyleyeyim tangocuların antrenmanını basarım ben arkadaş. Prigioni'ye "Ne olacak bu Real Madrid'in hali? Are you player?" diye sormadan hayatta göndermem. Biletler bugün (Salı) ön satışa çıkıyor. Maçlar aynı zamanda NTV Spor'dan da naklen yayınlanacak. Turnuvanın resmi sitesi ise burada. Takımlarla ilgili son bilgiler fazlasıyla mevcut.

Milli takımla seyircinin bütünleşmesi açısından önemli bir fırsat olacak Efes Pilsen World Cup 9. Grubumuzdaki hiçbir takımdan şu ana kadar yıldız kayması olmadı. Zor bir grup olacak. İnşallah turnuvaya Efes Pilsen'in adını vermesi maça gelen gençleri alkol batağına sürüklemez(!). Program şöyle ;

21 Ağustos Cumartesi
18:00 Arjantin - Kanada
20:30 Türkiye - Lübnan

22 Ağustos Pazar
18:00 Lübnan - Arjantin
20:30 Türkiye - Kanada

23 Ağustos Pazartesi
18:00 Kanada - Lübnan
20:30 Türkiye - Arjantin

2 yorum:

p.16.g dedi ki...

Keşke İzmir'de yapılsaydı. Çünkü Ankaralı ve İstanbullu basketbol izleyicisi milli takımı bu sene Dünya Şampiyonasında izleyebilecek. İzmir gibi basketbolu seven insanların olduğu bir şehir ise Tony Parker,Sarunas Jasikevicius ve Pau Gasol'suz grup maçlarını izleyebilecek sadece:(

maliano dedi ki...

Milli takımın Ankara'da oynayacak olması sanırım tek faktör. Hem salona alışma, hem de turnuvaya az bir süre kala iklim değiştirmemek açısından Ankara uygun görülmüş olsa gerek.

İzmir gerçekten de çok şansız. En güzel grup orada ama eksikler yüzünden rengi kaçtı.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...