Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

6 Haziran 2010 Pazar

Caja Laboral: 64 - Real Madrid: 56 (Caja Laboral Finalde)

Resimdeki iki isim Splitter ve Reyes maça damga vuran, berabere girilen son anlarda neticeyi belirleyecek iki isimdi. Splitter hem iyi oynayıp, hem de iyi oynatınca finale çıkan taraf normal sezonu ikinci sırada bitiren Caja Laboral oldu. Messina'nın ilk iki maç sonrası "Sonlarda belirleyici dakikaları oynayamıyoruz." eleştirisi bu maçta da ortaya çıktı. Maça Caja Laboral çok iyi başlayıp ilk çeyrekte çift haneli farka ulaşmasına rağmen Real Madrid kontrolü hiç kaybetmedi ve içerden iyi oynayıp maça tutundu. Caja Laboral'in ilk birkaç dakikada bulduğu iki üçlükten sonra maçın geri kalan kısmında sadece Huertas'la bir üçlüğü var. En büyük silahları olan dış atışlarda bu kadar kötü olunca tek çareleri pota altı kaldı. Son iki maçta düelloyu kazanan Tomic bu maçta etkisiz hale getirilip, Splitter hücumda fazlasıyla devreye girince Caja Laboral seyirci avantajıyla beraber finale çıktı. Yine son dakikaları kötü oynadı Real Madrid. Topu oyun kurucuya ulaştırmak yerine tepeden uzunlar arasında pası denediler. Birçok kez ayaklarına gelen öne geçme fırsatını da basit top kayıplarıyla teptiler. Son periyod ilk defa öne geçseler de kritik anlarda Splitter ve Eliyahu'nun iyi oyunu, maçın sonunda Llull'un kaçan zorlama üçlüklerine Huertas'ın cevaplarıyla ligi ikinci bitiren Caja Laboral finalde üzerindeki Barcelona'ya rakip oldu.

Usta Ivanovic ve çırağı Pascual finalde kapışacaklar. Gerçi Pascual çoktan ustayı geçti ama yine de keyifli bir eşleşme olacak parkenin kenarında. Caja Laboral'in ligin sonlarına doğru Vistalegre'de aldığı galibiyet bugün Fernando Buesa'daki atmosferi görünce finalin anahtarı oldu demek doğru bir tespit olacaktır. Ben Real Madrid'in finalde Barcelona'yı daha fazla zorlayacağını, Caja Laboral'in bu oyun yapısıyla finalin formaliteye dönüşeceğini düşünüyordum, hala da çok uzağa gitmiş değilim bu düşünceden. Yorgun Caja Laboral iç dış dengesini ayarlayamazsa Barcelona kevgire çevirir bu takımı.

Caja Laboral: 64 - Real Madrid: 56


Link

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...